20 травня 2022 року НБУ прийняв низку оновлених правил по купівлі та продажу валюти. Серед них — дозвіл комерційним банкам використовувати ринковий курс для продажу валюти.
Як відзначають деякі аналітики, це має збільшити пропозицію готівкової валюти і трохи посилити гривню. Але водночас це — не надто добрі новини для тих, хто отримує валютні доходи або за кордоном і розраховується українською картою. Це стосується також і більшості IT-спеціалістів, що оформлені як ФОП. Розповідаємо, чому саме.
«Правила НБУ про те, що курс покупки валюти — ринковий, а курс продажу — фіксований, шкодять IT-індустрії та IT-ФОПам, Наразі складається така ситуація, що якщо людина, приміром, отримала валюту на карту ФОПа, вона не може з нею нічого зробити: в доларах з ФОПа зняти не можна, можна продати по офіційному курсу (29 грн), а потім будь ласка іди купуй по 37 грн. Продавати по 29 грн, а купувати по 37 грн мало хто захоче. Це все одно, що прихований податок.
Нажаль, це призведе до того, що багато IT-спеціалістів просто будуть отримувати свої валютні виплати за кордоном. І взагалі не заводитимуть валюту в Україну. Зараз багато IT-ФОПів за кордоном, що працюють там, але в Україні платять 5% податку, але із такою валютною політикою є ризики, що вони просто перереєструються в іншій країні», — пояснює Остапів.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…