ДПС України на своєму офіційному інтернет ресурсі представила проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Метою проєкту наказу є забезпечення прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у відповідності до норм чинного законодавства.

Реалізація норм наказу забезпечить реєстрацію ПН/РК в ЄРПН за умови прийняття відповідного рішення за результатами розгляду контролюючим органом пояснень та копій документів, направлених платником податку по ПН/РК,  реєстрацію яких зупинено. Реалізація наказу дасть можливість упередити формування податкового кредиту сумнівного походження та зменшення податкових зобов’язань з ПДВ.

Одночасно втратить чинність наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 566 «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про  реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», зареєстрований у Мін’юсті 16.06.2017 за № 752/30620.

Як і раніше, для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК, платнику ПДВ необхідно надати наступні документи:

  1. договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
  2. договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
  3. первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
  4. розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
  5. документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/РК.

Механізм зупинення реєстрації ПН/РК, як і раніше, передбачає здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків.

Пропонується також

ПН/РК (крім РК, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику та РК, складених на неплатника  податку), що подаються на реєстрацію в Реєстрі перевіряються на відповідність ознакам безумовної реєстрації :

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість  з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень (раніше це було 400 тис.гривень);

одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4, де:

D – розрахункова величина, яка дорівнює S/T;
S – загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;
T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;
P – сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної розрахунку  коригування;
Pм – найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Також проектом постанови передбачено перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (на даний момент ці критерії визначено лише у листах ДФС). 

Постановою Кабміну буде затверджено:

  • Критерії ризиковості платника податку (завантажити)
  • Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (завантажити)
  • Критерії ризиковості здійснення операцій (завантажити)

Крім того, розроблено механізм прийняття рішення комісією регіонального рівня рішення про відповідність або невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. В свою чергу платник податку матиме можливість подати в електронному вигляді інформацію (пояснення) та копії документів щодо підтвердження його невідповідності критеріям ризиковості платника податку.

Проектом постанови забезпечується можливість для платників податків адміністративного оскарження всіх рішень про відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація яких зупинена, що сприятиме прискоренню урегулюванню досудових спорів.

Розробником проєкту наказу є Державна податкова служба України.

Зауваження та пропозиції стосовно проєкту наказу надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Державна податкова служба України: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

23 години ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago