Ініціативи законотворців

Новий порядок розрахунку середньої заробітної плати: що змінив Кабмін

Кабінет міністрів України змінив порядок обчислення середньої зарплати, яка застосовується при оплаті відпустки або компенсації за невикористані дні відпочинку. Для цього на засіданні уряду 9 грудня 2020 року було внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверджений Постановою Кабміну № 100 від 8 лютого 1995 року.

Що змінилося

  1. Відтепер дія Порядку поширюється не тільки на працівників підприємств, але і на тих, хто працює у працівників фізичних осіб-підприємців і у просто фізичних осіб. Раніше ця категорія працівників залишалася без уваги.

У попередній редакції Порядку враховувалися не всі види відпусток, що не відповідало Закону України «Про відпустки». Тепер Кабмін вирішив усунути цю несправедливість.

Якщо працівник прийнятий на роботу не з першого числа місяця, але дата прийому є першим робочим днем ​​місяця, то цей місяць враховується в розрахунковому періоді як повний місяць.

Якщо протягом останніх двох календарних місяців, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна виплата, працівник не працював, то середня заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за попередні два місяці роботи.

Час, протягом якого працівник, згідно з чинним законодавством, не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (застереження про поважні причини Кабмін з Порядку виключив).

У всіх інших випадках середньомісячна заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

  1. Змінено перелік виплат, які повинні враховуватися при нарахуванні середньої заробітної плати. У Кабміні порахували, що він грунтовно застарів і не містив всіх видів виплат.
  1. Крім того, спрощується підхід при підвищенні посадових окладів, а саме – скасовується механізм коригування виплат (вилучено п. 10 Порядку № 100, який передбачав коригування середнього заробітку при підвищенні посадових окладів).
  2. Розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу відпустки або компенсації за невикористану відпустку провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед відпусткою 12 місяців або за фактично відпрацьований час (розрахунковий період) на відповідну кількість календарних днів розрахункового періоду. З розрахунку виключаються святкові і неробочі дні. Отриманий результат множиться на кількість календарних днів відпустки.
  1. При розрахунку середньої заробітної плати за два місяці, виходячи з посадового окладу або мінімальної заробітної плати, середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення розрахованої суми, на число робочих днів за останні два календарні місяці, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна плата, згідно з графіком підприємства.

Повний перелік змін

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 день ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago