У даній консультації розглянуто основні підходи щодо обліку браку для підприємств, які складають звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності не розкривають в повній мірі методологію обліку виробництва, зокрема, обліку браку у виробництві. Відтак, управлінський персонал має застосовувати судження під час розробки та застосування облікової політики, як це передбачає п.10 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки» (далі –МСБО 8).

Згідно з п.11 МСБО 8 при формуванні судження, управлінський персонал має посилатися на прийнятність наведених далі джерел та враховувати їх у низхідному порядку:

a) вимоги в МСФЗ, у яких ідеться про подібні та пов’язані з ними питання;

б) визначення, критерії визнання та концепції оцінки активів, зобов’язань, доходу та витрат у Концептуальній основі.

Під час формування судження управлінський персонал має враховувати найостанніші положення інших органів, що розробляють та затверджують стандарти, які застосовують подібну концептуальну основу для розробки стандартів, іншу професійну літературу з обліку та прийняті галузеві практики, тією мірою, якою вони не суперечать джерелам у п.11 МСБО 8.

Отже, підприємство має зафіксувати в обліковій політиці модель обліку браку в залежності від його типу та причин виникнення (виправний, невиправний, нормативний чи понаднормативний), з урахуванням такого.

Згідно з п.10 МСБО 2 собівартість запасів повинна включати всі витрати на придбання витрати на переробку та інші витрати, понесені під час доставки запасів до їх теперішнього місцезнаходження та приведення їх у теперішній стан.

До витрат на переробку включаються всі витрати, прямо пов’язані з переробкою (виробництвом) (п.12 МСБО 2), в тому числі постійні та змінні виробничі витрати.

При цьому, витрати, які не включаються до собівартості запасів, є понаднормові відходи матеріалів. Такі витрати включаються до витрат періоду (п.16 МСБО 2).

Тобто, брак в межах затверджених нормативів формуватиме собівартість виробленої продукції. В той же час, понаднормовий брак має визнаватися витратами періоду.

Аудиторська компанія PSP AUDIT

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago

Актуальні запитання – відповіді щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA)

Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…

4 тижні ago

Нюанси заповнення заголовної частини ПН на постачання товарів працівникам

У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…

4 тижні ago