Кабмін на своєму засіданні 22 вересня чітко дав зрозуміти, що у громадян України є два варіанти: або вакцинуватися, або сидіти вдома.
При цьому на засіданні було озвучено, що вводиться обов’язкова вакцинація від COVID-19 для певних категорій працівників. Ці категорії встановить МОЗ.
Пропонується розпочати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень від COVID-19 з працівників навчальних закладів, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій
Початок карантинних обмежень вже 23 вересня
Прем’єр-міністр України 22 вересня озвучив два варіанти роботи українського бізнесу після переходу в «жовту» зону карантину.
- працювати без додаткових обмежень, 80% персоналу і всі відвідувачі громадських закладів повинні мати, принаймні, «жовтий» COVID-сертифікат, що засвідчує отримання однієї дози вакцини, негативний ПЛР-тест або довідку про одужання. Підприємці повинні самостійно перевіряти ці документи.
- робота з усіма обмеженнями «жовтої» зони, при цьому не треба перевіряти документи про вакцинацію.
Під час визначення “жовтої” зони на території країни слід обов’язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:
-
проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
-
заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
-
заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
-
обмеження щодо часу роботи закладів відсутні.
Ще однією вимогою« жовтої »зони є те, що 80% персоналу навчального закладу повинні бути вакциновані, по крайней мере, однією дозою вакцини, щоб такий навчальний заклад міг працювати», – заявив Шмигаль.
У свою чергу, міністр освіти Сергій Шкарлет пояснив, що з 23 вересня відвідування закладів освіти дозволено тільки за умови наявності не менше ніж у 80% працівників закладу «жовтого» COVID-сертифіката, «зеленого» COVID-сертифіката, міжнародного свідоцтва про вакцинацію, довідки за формою 063, яка видається лікарем, який проводив вакцинації.
«Якщо в закладі освіти менше 80% працівників з такими документами, то навчальний процес буде дистанційним. Освітній процес буде відбуватися в дистанційному форматі і не повинен припинятися.
Уряд вважає доцільним дозволити працювати дитячим садочкам та школам за будь-якого рівня епіднебезпеки. Ці діти потребують безпосереднього контакту з вихователем чи викладачем. Відповідні зміни прийняті в постанову Уряду № 1236. Про цеповідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за результатами засідання Кабміну.
“Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього їм треба займатись із викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад. Ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епіднебепеки. При цьому ми закликаємо викладачів зробити свідомий вибір та вакцинуватися від COVID-19. Адже якщо в закладі розпочнеться спалах – заклад буде закритий”,
– повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Київська область закриє школи з рівнем вакцинації менше 80%
Через переведення України в «жовту» зону Київська область може закрити половину шкіл. На сьогодні в них від COVID не вакциновано 80% персоналу.
Про це повідомляє Київська обласна державна адміністрація.
“На онлайн-навчання цього разу переводити не будуть. Це справедливе і необхідне рішення, адже доступ до вакцинації освітяни отримали ще в квітні”, – підкреслив голова Київської ОДА Василь Володін.
Загалом в Київській області функціонує 1 255 навчальних закладів. Зараз в регіоні роботу в «жовтій» зоні зможуть продовжити 653 заклади.
Серед них:
48% дитсадків;
57% шкіл;
48% позашкільних навчальних закладів;
86% закладів професійно-технічної освіти.
До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій.
Відповідне протокольне рішення прийняли сьогодні на засідання Уряду. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за результатами засідання Кабміну.
“Перші пріоритетні групи, ті, хто вакцинувались на перших етапах кампанії, вже досягнули показників понад 80% охоплення – це медики, військові ЗСУ, структури МВС. Групи з 3 етапу – освітяни та держслужбовці – ще не досягли такого результату охоплення. Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами”,
– коментує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.