Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Інтерв’ю » Окремий структурний підрозділ ДФС розглядатиме документальне обгрунтування достовірності податкових накладних
Інтерв’ю

Окремий структурний підрозділ ДФС розглядатиме документальне обгрунтування достовірності податкових накладних

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В.о. Голови ДФС Мирослав Проданв  в інтерв’ю одному з укріїнських видань підкреслив, умови роботи нового механізму, який дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків, чіткі та зрозумілі, виключають будь-який фактор «ручного» втручання.

«Система побудована таким чином, щоб реагувати, попереджуючи зловживання недобросовісних платників податків. Вона не лише бачить потенційні порушення, а й унеможливлює безпідставне формування податкового кредиту, навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ. Тобто система ризиків спрацьовуватиме вже на стадії реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування», – зазначив Мирослав Продан.

Так, за його словами, якщо у компанії немає дозвільних документів на здійснення відповідної господарської діяльності, якщо націнка на товар перевищує півтора рази, ризикового товару на складах більше 75%, або, наприклад, сумарне значення ПДВ у зупинених накладних більше за середнє значення сплати ПДВ за останні 12 місяців, то система зупинить таку реєстрацію.

«Критерії протягом цих трьох місяців тестування фіскальна служба разом з Мінфіном, залучаючи громадські організації, відшліфовувала», – підкреслив Мирослав Продан.

Очільник ДФС зазначив, що тестування системи починалось з відпрацювання «схемного» податкового кредиту по суб’єктах господарювання, де є ймовірний «пересорт» у сумі 50 тис. грн. Тоді б більше 20 тис. суб’єктів щомісячно попадало під дію критеріїв. На сьогодні питання з 50 тис. грн. піднялося до 500 тис. грн.

За його словами, відсоток податкових накладних, які можуть бути зупиненими, не перевищить 0,1% від загальної кількості перевірених. Мова йде про близько 200-400 суб’єктів господарювання.

«Під час дії тестового режиму низка підприємств отримувала попередження, що їх податкові накладні можуть бути зупинені. І вони знають про це. Боятися цього процесу не треба. Ми провели зустрічі з бізнесом, роз’яснили, як буде працювати система. Це, в першу чергу, стосуватиметься тих, хто ще досі будує схеми ухилення від оподаткування, так званий пересорт, або зустрічні транзити, коли відсутня покупка певного товару при його фактичній реалізації», – підкреслив Мирослав Продан.

Він також зазначив, що в ДФС створений окремий структурний підрозділ для розгляду документів від суб’єктів декларування, у яких будуть так звані відбиті податкові накладні. За результатами комісійного розгляду ухвалюватиметься остаточне рішення щодо прийняття накладної або повідомлення суб’єкту господарювання причин її неприйняття.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка