Головна » Бухгалтеру » Консультації » Оновлена декларація на прибуток
Консультації

Оновлена декларація на прибуток

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Оновлена форма стосуватиметься інвесторів із значними інвестиціями.

Для них з’явилися відмітки про подання декларації.

Для таких підприємств Мінфін у відповідній частині Декларації передбачив спецпозначку про обов’язок подання аудиторського звіту.

Так у полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності» з’явилася окрема графа «Відмітка про обов’язок платника відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом».

Для цих же платників податку на прибуток додано рядки в основному розділі декларації:

 після рядка за кодом 03 РІ доповнили новими рядками:

03.1 Сума перевищення ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки», над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором із значними інвестиціями;

03.2 Сума перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом «витягнутої руки», при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором із значними інвестиціями.

Суми, які проставляються цих рядках, відповідно, враховані при визначені об’єкта оподаткування (рядок за кодом 04). Тепер рядок за кодом 04 викладено у такій редакції: «Об’єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ + рядок 03.1 + рядок 03.2) (+, -)».

Аналогічних змін зазнав і додаток ВП. В нього також додані рядки 03.1 та 03.2 та оновлено редакцію формули рядка 04.

Також зміни стосуються із запровадженням обов’язку подавати аудиторський звіт у складі додатків. Нагадаємо, деякі підприємства мають подавати річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню, разом з аудиторським звітом. Подається така звітність пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Перелік суб’єктів господарювання 

Відповідно до п. 3 ст. 14 Закону № 996, в залежності від категорії суб’єкта господарювання, фінзвітність разом з аудиторським висновком мають подавати:

— підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;

— великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);

— інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 120.1 ПКУ для подання податкових декларацій (розрахунків).

Штраф, передбачений цією нормою, становить 340 гривень, а за повторне порушення (якщо протягом року вже застосовувався такий штраф) – 1020 гривень.

Наказ № 601 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наразі його не опубліковано.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Отже, незалежно від дати публікації наказу № 601, за 2021 рік платникам податку на прибуток слід звітувати за старою формою декларації.

Але у ми всі чекаємо на офіційні роз’яснення ДПС.


Поділіться з друзями - підтримайте проект