Пропонується скасувати Порядок використання додаткових джерел погашення податкового боргу (затверджений наказом Міндоходів від 10.10.2013 №569) та затвердити Порядок використання дебіторської заборгованості та/або майна юридичної особи як джерел погашення податкового боргу платника податків та /або відокремленого підрозділу юрособи.
Зараз передано на узгодження до Державної регуляторної служби наказу Мінфіну про Затведження Порядоку використання дебіторської заборгованості та/або майна юридичної особи як джерел погашення податкового боргу платника податків та /або відокремленого підрозділу юрособи.
Нагальність змін виникла із розмежуванням компетенцій Мінфіну та ДФС відповідно до Закону від 21.12.2016 №1797-VIII.
Оновлений порядок, проект якого пропонується затвердити, має незначні відмінності: замість «органів доходів і зборів» в документі є поняття «контролюючі органи».
Контролюючий орган повідомляє платника податків про визначення додатковим джерелом погашення податкового боргу його дебіторської заборгованості. Відповідне повідомлення розглядається як пропозиція для укладання договору про переведення права вимоги дебіторської заборгованості платника податків на контролюючий орган. Але, у разі відмови платника укласти відповідний договір контролюючий орган звертається до суду, котрий вже в судовому порядку зобовязує платника до укладання договору (нововведення).
На контролюючий орган як орган стягнення можуть переводитися всі види дебіторської заборгованості:
за товари (роботи, послуги);
пов’язана із підзвітними особами;
працівників, акціонерів перед підприємством;
за претензіями;
інші види дебіторської заборгованості.
Платник та контролюючий орган повідомляють дебіторів про переведення право вимоги, після цього контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючий орган, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.
У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення таких зобов’язання або боргу є майно відповідної юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення.
З проектом наказу можна ознайомитись тут.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…