Консультації

Оплата праці: обсяги, доплати, терміни

Заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути нижчою мінімальної заробітної плати згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю України. Наразі мінімальна заробітна плата становить  6 000 гривень.

Виплату заробітної  плати працівникові роботодавець повинен здійснювати не рідше двох разів на місяць; розмір  заробітної плати  за першу половину місяця повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований  час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) персоналу.

Працівник, трудова діяльність якого належним чином задекларована, має гарантоване Законом право на виплату: відпускних  (заробітна плата працівників за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку (стаття 115 КЗпПУ) та лікарняних.

Такий працівник також має право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у святкові та вихідні дні. 

За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується роботодавцем у подвійному розмірі годинної ставки  – стаття 106 КЗпПУ.

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку, у грошовій формі у подвійному розмірі – стаття 72 КЗпПУ.

Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому угодами (колективними договорами), але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час – стаття 108 КЗпПУ.

На важких роботах, роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров’я працівникам установлюється підвищена оплата праці згідно зі статтею 100 КЗпПУ.

 

Управління праці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

13 години ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

3 дні ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago