Консультації

Оподаткування податком на прибуток коштів за працевлаштування ВПО

Порядок отримання компенсації

Особливості отримання компенсації роботодавцями встановлено Порядком № 331.

Відповідно до п. 3 Порядку №331, компенсація витрат надається у розмірі 6700 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу (ВПО), за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених пунктом 2 цього Порядку.

Тут є важливий нюанс щодо обліку: компенсацію отримує роботодавець для покриття частини власних витрат на виплату зарплати працівників, які працюють на умовах трудового договору чи гіг-контракту і які є ВПО.

Бухгалтерський облік

З точки зору бухгалтерського обліку отримана компенсація є цільовим фінансуванням, адже вона має конкретну мету – частково чи повністю компенсувати витрати роботодавця на виплату зарплати працівникам, які є ВПО.

Відповідно до п. 19 НП(С)БО 15, цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, визнається дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

Тобто, якщо підприємство (роботодавець) спершу зазнало витрат на оплату праці, а потім отримує компенсацію, то отримання такої компенсації відображається проведеннями:

  • Дт 311 Кт 377 – отримання компенсації;
  • Дт 377 Кт 718 – визнання доходу за отриманою компенсацією.

Податок на прибуток

Отримана компенсація збільшує фінрезультат до оподаткування (Дт 718 Кт 791), який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ), при цьому податкових різниць в цій ситуації ПКУ не передбачає.

Не встановлює ПКУ і якихось пільг з податку на прибуток для отриманої компенсації.

В додатку ПЗ до декларації з податку на прибуток отримана компенсація не відображається.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

4 тижні ago