Головна » Бухгалтеру » Консультації » “Ой, не делайте мне долги!” або “Якщо за Вами обліковується податковий борг…”
Консультації

“Ой, не делайте мне долги!” або “Якщо за Вами обліковується податковий борг…”

Поділіться з друзями - підтримайте проект

В разі необхідності для звірки розрахунків з бюджетом Ви можете скористатися електронним сервісом «Електронний кабінет платника податків» http://сabinet.sfs.gov.ua або звернутись до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації.

У зв’язку з вищезазначеним повідомляємо, що відповідно до п.87.1. ст..87 ПКУ, джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі:

  • ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит),
  • та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею,
  • а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов’язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов’язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.

Сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:

а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);

б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів з урахуванням особливостей, визначених у пункті 43.4 1 статті 43 ПКУ;

в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України.

Також повідомляємо, що відповідно до п.87.9 ст.87 ПКУ у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 ПКУ  або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ГУ ДФС у м. Києві наголошує на правильності заповнення розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску тощо відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року № 666, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 року за №974/27419.

Зокрема при сплаті податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску тощо в рахунок погашення податкового боргу в розрахунковому документі у поле «Призначення платежу» зазначається код виду платежу – 140 (надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу).

Приклад заповнення платіжного доручення:

Поле:призначення платежу *;140;код ЄДРПОУ; призначення платежу;;;

ДФС у м. Києві


Поділіться з друзями - підтримайте проект