Це цікаво

Парковки у дворах в Києві стануть платними

Влада хоче брати плату за денну парковку біля будинку. На сайті КМДА опублікована карта з адресами парковок і тарифом. Як підрахували кияни, сума може складати більше 1500 грн на місяць, оскільки багато хто нині працює з дому. Природно, кияни обурені: терор для водіїв триває.

Карта паркування та ціни

“Київтранспарксервіс” опублікував на своєму сайті карту Києва, на якій виділені місця, де з 8:00 до 22:00 безкоштовно машину вже не поставиш , навіть якщо це місце у твого під’їзду. Платити доведеться відповідно до тарифу, який встановлений КМДА і почав діяти з 1 липня цього року: 35 грн за годину паркування в центрі, 25 грн / год – поблизу центру, а також біля ринків, метро та інших громадських місць, 5 грн – в спальних районах . Частина вулиць визначена як парковка з двох сторін, в деяких випадках це невеликі ділянки.

” Ці паркомісця обладнані в Києві ще в 2011 році. Тоді ж вперше були введені три зони паркування в місті. І тоді, і сьогодні паркування на цих вулицях в спальних районах коштує 5 грн / год. Це або вулиці, де уздовж проїжджої частини, яку свого часу розширили, обладнані так звані “кишені” для цивілізованої паркування автомобілів, або окремі ділянки “, – говорить” Вістям “радник заступника голови КМДА Віталій Селик.

За його словами, в цих місцях спочатку передбачалося брати гроші за стоянку. ” Місця були платними, просто в місті не вистачало інспекторів з паркування. І місто частіше проводив контроль майданчиків в центрі. Але будь-які паркувальні майданчики в місті – платні. Єдине – вони поділяються на три зони, в залежності від розміщення. І відрізняються тарифом. На всіх інших дорогах, не виділені на карті блакитним кольором, паркуватися уздовж дороги взагалі не можна, машину можуть евакуювати на штрафмайданчик “, – говорить” Вістям “Селик.

Судячи по карті, таких доріг, не зазначених блакитним кольором, більшість.

За словами Віталія Селика, зараз міські служби активно розмічають і нумерують місця під парковку. А також почали встановлювати інформаційні таблички, на яких буде вказано тариф і QR-код для переходу до оплати.

” Почали встановлювати з центру. Але таблички будуть встановлені на всіх майданчиках міста. Оплата паркування відбувається через додаток” Київ цифрової “. Його потрібно завантажити на смартфон, прив’язавши банківську карту, Apple Pay або Google Pay. Потім завантажити паркувальну карту, ввести номер свого автомобіля . Парковочная майданчик підтягується автоматично, завдяки системі GPS. Коли їдете, потрібно натиснути в додатку кнопку “Завершити парковку”. І з вас знімають гроші. паркоматів на денних стоянках поки не буде “, – говорить Селик.

Також можна розрахуватися через “Приват 24”, Easy Pay або через інтернет-сайти ipay.ua або easypay.ua. Готівкою оплатити парковку можна виключно в терміналі Easy Pay. За несплату – штраф в двадцатикратном розмірі вартості години паркування. Тобто в спальному районі це 100 грн, а в центрі – 700 грн.

Укладання договору

Природно, ті, у кого є машина, але немає гаража, ставляться до ідеї дуже негативно. ” Несправедливо, що саме нашу вулицю – бульвар Шамо – виділили цілком під парковку. А, наприклад, на сусідній, Русанівській Набережній, де розташована велика кількість ресторанів і магазинів, таких тарифів немає “, – пишуть в групі “Русанівка”.

Частина користувачів припускають, що в результаті, щоб не платити, люди просто будуть переганяти машини в інші місця, навіть на зелені зони, а ввечері, коли безкоштовно, ставити назад.

” Я працюю вдома, а значить, і машина стоїть біля будинку. В добу буде виходити 70 грн. А якщо помножити на 22 робочих дня (у вихідні парковка безкоштовна. – Ред.) , То виходить більше 1500 грн. Це дорого. Особливо, якщо врахувати, що у більшості заробітки впали, а гараж не все собі можуть дозволити. та й у нас в мікрорайоні їх просто немає “, – пише один з користувачів Олександр.

” Скоро вже за повітря будуть брати гроші. Ну нічого, ми скоро з вилами підемо на цих інспекторів, нехай спробують змусити мене заплатити за стоянку у власному дворі, за який я плачу квартплату “, – обурюється житель Оболоні Олександр.

Влада парирують: земля в місті – муніципальна, а, значить, платити доведеться.

” Купивши автомобіль, ви повинні бути готові до того, що за парковку доведеться платити. Покупка не означає, що ви автоматично отримуєте право на безкоштовне користування ділянкою території площею в 10 кв. М. МАФи і власники рекламних конструкцій за такі ж ділянки платять. Ще при СРСР купили автомобіль повинні були подбати про гаражі. А в інших країнах взагалі – якщо у тебе немає індивідуального приватного місця для автомобіля, то ти не маєш права купувати авто “, – говорить Селик.

Правда, схоже, влада розуміє всю делікатність ситуації. За словами Селика, місто з часом буде переходити до резидентської парковці, коли правом безкоштовного або зі значною знижкою стоянкою будуть володіти власники квартир і офіційні квартиронаймачі, які ставлять машини біля будинку. Ситуація по дворах теж неоднозначна.

” Якщо прибудинкова територія оформлена на ОСББ або ЖБК, є акт на право власності, то цей будинок має право самостійно вирішувати, кому давати першочергове право ставити на ній свій автомобіль. Хоча це теж проблема. Припустимо, в старому будинку 100 квартир, а місця вистачає на 5-10 автомобілів. Якщо ж будинок не оформив досі право власності на прибудинкову територію, хоча і прибирає її, значить, це муніципальна земля, і ми маємо право встановлювати там шлагбауми і оплату “, – говорить Віталій Селик. У юристів, правда, інша думка. Мовляв, в кожному конкретному випадку ситуацію потрібно розглядати окремо.

Де буде платна стоянка

Деснянський район : вулиці Бальзака (уздовж лінії швидкісного трамвая), Електротехнічна, Закревського, Милославська, Радунська, вул. Кубанської України, Мілютенка, пр-т Лісовий, вул. Шолом Алейхема, Кіото, перехрестя пр-ту Ватутіна і вул. Теодора Драйзера.

Дніпровський район : вул. Миропільська, бул. Перова, вулиці Райдужна, Сулеймана Стальського, Вершигори, Райдужна, Братиславська, бул. Верховної Ради, вул. Будівельників, Березняківська, пр-т Броварський (біля ринку “Лісовий”), бул. Шамо (цілком і з двох сторін), вулиці Ентузіастів, Алма-Атинська.

Дарницький район : вулиці Урлівська, Анни Ахматової, Олени Пчілки, Колекторна, пр-т Бажана, вулиці Ревуцького, Ващенко, Драгоманова, пр-т Григоренко.

Подільський район : майже весь старий Поділ, вул. Василя Порика.

Шевченківський район : майже весь центр, вулиці Зоологічна, Олеся Гончара, Бульварно-Кудрявська, Винниченко, Володимирська, Стрітенська, Львівська, Рейтарська, Ярославів Вал, Вознесенський узвіз, вулиці Лисенка, Богдана Хмельницького, Франко, Пушкінська, Терещенківська, Хрещатик, 15, все вулиці, що відходять від Майдану.

Печерський район : вулиці Михайла Задніпровського, Дарвіна, Басейна, пр-т Лесі Українки, вул. Мечникова, вулиці, що відходять від Майдану в сторону Печерська.

Оболонський район : пр-т Оболонський, вулиці Героїв Дніпра, Дубровицька, Прирічна, Автозаводська.

Святошинський район : Кільцева дорога, пр-т Леся Курбаса, пр-т Королева, вул. Сім’ї Сосніних.

Солом’янський район : пр-т Повітрофлотський, вул. Пулюя.

Голосіївський район : вул. Академіка Заболотного, Столичне шосе, пр-т Глушкова, вулиці Дмитра Луценка, Маршала Конєва, пр-т Академіка Глушкова.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

13 години ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

3 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

4 тижні ago