Консультації

ПДФО та ВЗ нові правила: не нарахування та не сплата – це порушення правил нарахування та сплати податків.

З 01.01.2021р. набрали чинності зміни, внесені до  ПКУ, зокрема виключено ст. 126 та ст. 127 Кодексу щодо порушення правил сплати (перерахування) податків та порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати.  Водночас, з 01.01.21р. введено ст. 1251   «Порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати».

Вищевказаною статтею передбачено, що не нарахування та/або неутримання, та/або несплата (неперерахування), та/або нарахування, сплата (перерахування) не в повному обсязі податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь нерезидента або іншого платника податків, а також нерезидентом, на якого покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розділом III Кодексу, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету (п.1251.2 ст. 1251 Кодексу).

Особа вважається винною у вчиненні правопорушення, якщо буде встановлено, що вона мала можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжила достатніх заходів щодо їх дотримання. (ст112.2 ст.112Кодексу).

Діяння, передбачені пунктом 1251.2 цієї статті, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. (п. 1251.3 ст. 1251 Кодексу).

Особа вважається такою, що вчинила правопорушення повторно, якщо вона була притягнута до відповідальності у встановленому Кодексом порядку. (п.111.4 ст.111Кодексу).

Діяння, передбачені пунктом 1251.2 цієї статті, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. (п.12514 ст. 1251 Кодексу).

Тому, враховуючи  запровадження інституту вини в податковому законодавстві, що передбачає надання оцінки діям та бездіяльності по кожному зазначеному податковому правопорушенню, а також встановлення умислу платника податків, якій впливає на розмір фінансової відповідальності ДПС  наголошує на необхідності своєчасного декларування та сплати податків усіма суб’єктами господарювання.

 

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

1 день ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

1 день ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 дні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

5 днів ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

5 днів ago

Порядок дій при порушенні умов договору: право та захист інтересів

Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…

6 днів ago