З 01.01.2021р. набрали чинності зміни, внесені до ПКУ, зокрема виключено ст. 126 та ст. 127 Кодексу щодо порушення правил сплати (перерахування) податків та порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати. Водночас, з 01.01.21р. введено ст. 1251 «Порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати».
Вищевказаною статтею передбачено, що не нарахування та/або неутримання, та/або несплата (неперерахування), та/або нарахування, сплата (перерахування) не в повному обсязі податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь нерезидента або іншого платника податків, а також нерезидентом, на якого покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розділом III Кодексу, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету (п.1251.2 ст. 1251 Кодексу).
Особа вважається винною у вчиненні правопорушення, якщо буде встановлено, що вона мала можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжила достатніх заходів щодо їх дотримання. (ст112.2 ст.112Кодексу).
Діяння, передбачені пунктом 1251.2 цієї статті, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. (п. 1251.3 ст. 1251 Кодексу).
Особа вважається такою, що вчинила правопорушення повторно, якщо вона була притягнута до відповідальності у встановленому Кодексом порядку. (п.111.4 ст.111Кодексу).
Діяння, передбачені пунктом 1251.2 цієї статті, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. (п.12514 ст. 1251 Кодексу).
Тому, враховуючи запровадження інституту вини в податковому законодавстві, що передбачає надання оцінки діям та бездіяльності по кожному зазначеному податковому правопорушенню, а також встановлення умислу платника податків, якій впливає на розмір фінансової відповідальності ДПС наголошує на необхідності своєчасного декларування та сплати податків усіма суб’єктами господарювання.
ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…