Консультації

ПДВ: до чого призводить несвоєчасна реєстрація податкових накладних?

В Офісі великих платників податків звертають увагу, загалом відсутність реєстрації або несвоєчасна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних призводить до накладення на платників податків штрафних санкцій. Але… У будь-якій ситуації існують свої нюанси, враховуючи які можливо, як мінімум не потрапити в ще гірше фінансове становище, а як максимум взагалі уникнути деяких санкцій. 

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), визначені ст. 1201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), накладаються на платника податків, який зобов’язаний їх реєструвати (крім ПН, що не надається отримувачу та складеної за операціями, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Розміри штрафів у цілому, залежать від кількості календарних днів (далі – к.д.) прострочення реєстрації та суми зазначеної у ПН/РК, так зокрема за прострочення:

  • до 15 к. д. – 10 % суми ПДВ;
  • від 16 до 30 к. д. – 20 % суми ПДВ;     
  • від 31 до 60 к. д. – 30 % суми ПДВ;
  • від 61 до 365 к. д. –  40 % суми ПДВ;
  • більше 366 к. д. – 50 % суми ПДВ.

Штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються:

  • у разі зупинення реєстрації ПН/РК (на період такого зупинення);
  • у разі реєстрації ПН/РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог щодо своєчасності реєстрації цих документів.

Зазначені санкції застосовуються протягом 1095 днів, тобто з урахуванням строку давності встановленого ст. 102 Кодексу.

Відсутність реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 Кодексу, які зазначені у податковому повідомленні-рішенні (далі – ППР) за результатами перевірки контролюючих органів тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Якщо платник не реєструє таку ПН/РК після закінчення 10 к. д., які настають за днем отримання платником податку ППР на нього так само чекає штраф у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено. Якщо ж протягом відведених 10 к. д. (за ППР) ПН/РК будуть зареєстровані, дана штрафна санкція не застосовуються.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 день ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

5 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago