Відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.
Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).
Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 %і 14 %, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Згідно із ст. 181.1
У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.
А що є підтвердженням саме здійснення операцій – акти\видаткові накладні.
Тобто, фактичне здійснення слід розуміти, як актом надані послуги чи видатковою накладною відвантажені товари.
Потрібно до реєстраційної заяви обов’язково додати документи, котрі підтверджують досягнення зазначеного в ст.18 ПКУ одного мільйону гривень. Якщо ви це робите через кабінет платника, на сайті ДПС, то заяву ви подаєте окремо, в її додатках не передбачено системою можливість подання документів. А от в розділі “Листування із ДПС” окремо подаєте документи із зазначенням теми:”Додаток1,2,… до реєстраційної зави Платника ПДВ від…(дата)
Які це документи:
Нагадаємо, що реєстраційна зава подається до 10 числа місяця наступного після перевищення.
З метою реєстрації платником ПДВ до контролюючого органу за місцем реєстрації (місцем проживання) подається заява платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ (далі Заява № 1-ПДВ), яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Наказ № 1130).
Заява № 1-ПДВ може бути подана одним із таких способів:
В Заяві № 1-ПДВ в обов’язком порядку мають бути заповнені наступні реквізити:
1. Відмітка «юридична особа» або «фізична особа».
2. Податковий номер/серія та номер паспорта.
3. Найменування (юридична особа) або прізвище, ім’я та по батькові (фізична особа-підприємець).
4. В графі «причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Податкового кодексу України» зазначається причина реєстрації платником ПДВ, що визначена у додатку до реєстраційної заяви Наказом № 1130.
5. Бажана дата реєстрації платником податку на додану вартість / дата переходу на спрощену систему оподаткування та/або дата переходу на застосування ставки єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість / дата відмови від спрощеної системи оподаткування. (При поданні заяви при обов’язковій реєстрації бажана дата реєстрації не заповнюється, натомість зазначається дата перевищення ліміту в 1 мільйон гривень.)
6. У графі відомості про відповідальних осіб платника (фізичні особи не заповнюють) обов’язково заповнюються дані (прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків/номер та серія паспорта) керівника, головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку, особи, яка подає заяву (представник платника).
7. Заява № 1-ПДВ обов’язково має бути підписана заявником із зазначенням дати.
Подання Заяви № 1-ПДВ до контролюючого органу здійснюється у терміни з врахуванням таких особливостей:
Приклад 1 Обовязкова реєстрація юрособа
Приклад 2 обовязкова реєстрація ФОП
Приклад 3 Добровільна реєстрація юрособа
Приклад 4 Добровільна реєстрація ФОП
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…