З повідомленнями Урядового порталу, Міністр соціальної політики Андрій Рева наголосив на необхідності мотивувати громадян сплачувати внески до Пенсійного фонду.
За його словами, в Україні є значний ресурс для збільшення надходжень до Пенсійного фонду, задіяти який можна, провівши детінізацію економіки.
Міністр наголосив, що сьогодні 6 мільйонів працюючих українців не сплачують ЄСВ, бо кожен з них вважає, що все одно отримуватиме мінімальну пенсію, коли виповниться 60 років.
“Тому наше завдання – пояснити людям, що якщо вони хочуть одержати пенсію в 60 років, вони мають платити внески 35 років, – заявив Андрій Рева.
Так, за словами Міністра, в 2015 році дефіцит Пенсійного фонду складав 80 млрд грн. Тоді причиною його виникнення в Уряді порахували високі податки й знизили ЄСВ з 38% до 22%, однак розрахунок на детінізацію у кінцевому підсумку себе не виправдав.
Теперішній дефіцит Міністр пояснив так: „На 1 січня 2015 року мінімальна пенсія складала 949 гривень, мінімальна зарплата – 1218 грн, мінімальний внесок, при ставці ЄСВ 38%, був тоді 462,8 грн на місяць. Це, практично, покривало потреби пенсійної системи. Що відбулось у 2016 році? Мінімальна пенсія тоді була 1074 грн, мінімальна зарплата – 1378 грн, а мінімальний внесок, після зниження ЄСВ, склав 303 грн. Очевидно, що коштів на всіх не вистачає. Бюджет ПФ у минулому році був 257 млрд грн, з них власні надходження становили 112 млрд грн, а ще 145 млрд – дотації із державного бюджету”.
Тепер після підняття мінімальної зарплати також підвищено Єдиний соціальний внесок до 704 гривень. На думку Андрія Реви, це дозволить задовольнити потреби Пенсійного фонду. Також Міністр соціальної політики акцентує увагу, що ті, хто вважають ЄСВ у 704 гривні занадто високим, повинні розуміти, що дане значення відповідає пенсії розміром у 1247 гривень.
В той же час Урядовий портал повідомляє про перші результати проведених перевірок, які були анонсовані нещодавно головою Уряду.
Інспекторами Управління Держпраці в Івано-Франківській області була проведена планова перевірка ТОВ «Технобуд-Сервіс» щодо дотримання норм законодавства з питань охорони праці та трудового законодавства.
Встановлено, що в порушення вимог статті 24 КЗпП України трудові відносини з усіма працівниками ТОВ «Технобуд-сервіс» не були належним чином оформлені: на вимогу інспекторів не надано для перевірки відповідних договорів чи наказів керівника.
Згідно з наданою інформацією ДФС у 2016 році в ТОВ «Технобуд-Сервіс» працювало 37 осіб за договорами цивільно-правового характеру та 16 осіб − за трудовими договорами.
Інспекторами Управління було складено акт про перешкоджання контролюючому органу у проведенні перевірки.
Відповідно до ст. 265 КЗпП України за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин юридичні особи несуть відповідальність у вигляді штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати – 320 тисяч гривень.
Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 1886 КУпАП.
Продовжуються дебати з приводу доцільності курсу на “солідарні” пенсії.
Так народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель в ефірі телеканалу «NewsOne» прокоментувала одну з новел так званої пенсійної реформи стосовно купівлі українцями трудового стажу для отримання пенсії.
«Мені так смішно, коли Рева говорить про пенсійну реформу – це нісенітниці. Ви уявляєте, щоб людина сплатила величезну суму заради того, щоб отримувати 1300 гривень?» – сказала народний депутат.
Кужель також звернулася до людей: «Шановне покоління 40-ка років та менше. Ви всі, хто сплачує зараз податки до Пенсійного фонду, ніколи не отримаєте пенсії. Треба припинити брехати людям – ані підняття віку виходу на пенсію, ані купівля стажу не врятує збанкрутілу солідарну систему. Потрібно переходити до накопичувальної».
Народний депутат запропонувала своє бачення пенсійної реформи, яке включає декілька етапів. Перший – термінова ліквідація забюрократизованого та неефективно Пенсійного фонду з одночасним здійсненням пенсійних виплат вже існуючим пенсіонерам з Державного бюджету. Другий, і не менш важливий етап – це обмеження розміру пенсій.
«Всі виплати діючим пенсіонерам обмежуються пенсією в 10 тис. грн, нема більше пенсій в 300 тис., 50 тис. А мінімальний розмір має відповідати мінімальній зарплаті. Сьогодні це 3200 грн», – уточнила Олександра Кужель.
Також вона зазначила, що при запровадженні в сучасних умовах накопичувальної системи існує реальний ризик того, що накопичувальні фонди будуть розкрадені.
У якості гарантії збереження вкладів українців в накопичувальних пенсійних фондах Олександра Кужель пропонує залучити до роботи в Україні авторитетні приватні пенсійні фонди з розвинутих демократичних країн Євросоюза: «Звертаємось до ЄС і запрошуємо на свій страховий ринок приватні пенсійні фонди, але зобов’язуємо забезпечити учасників цих фондів європейською страховкою».
Олександра Кужель також запропонувала об’єднати зусилля всіх політичних сил для впровадження ефективного механізму пенсійного забезпечення українських громадян.