З 5 серпня 2019 року в Україні розпочато процес запровадження міжнародного номеру банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів.
IBAN (International Bank Account Number – міжнародний номер банківського рахунку) – це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн.
Номери рахунків IBAN складатимуться з 29 літерно-цифрових символів.
Вони умовно поділяються на дві групи.
Перші 10 знаків – код країни, контрольне число й код банку. Зокрема, перші дві літери UA вказують на код країни, у цьому випадку це Україна.
Наступні за кодом країни два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних.
Наступні шість цифр – код МФО банку.
Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п’ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.
1. З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року:
2. З 5 серпня 2019 року:
1. До 5 серпня 2019 року отримають від банку інформацію про зміну діючого рахунку за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів та зазначення в розрахункових документах. При цьому зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN не призводить до зміни положень договору (договору банківського рахунку/розрахунково-касового обслуговування/банківського вкладу тощо).
2. З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року в документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях. Так, у документах на переказ коштів у реквізитах платника/отримувача можуть заповнювати як кілька реквізитів (номер рахунку платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» зазначається нуль.
3. З 1 листопада 2019 року в реквізити розрахункового документа «Рахунок» зазначатимуть номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.
Це міжнародний номер банківського рахунку відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції» та стандартів Евросоюзу.
На виконання Постанови НБУ № 162 від 28.12.2018 та задля спрощення й здешевлення розрахунків з іншими країнами світу, зокрема з країнами Евросоюзу.
5 серпня 2019 року.
Банк самостійно сформує новий номер рахунку й відкриє його клієнту. Також банк самостійно повідомить ДФСУ про закриття попередніх рахунків.
Нічого. Усі обов’язки з відкриття рахунків покладено на банк.
З 5 серпня до 31 жовтня 2019 року банки прийматимуть платіжні документи за старими реквізитами.
З 1 листопада 2019 року застосування IBAN буде обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема і транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться лише з використанням IBAN.
Клієнтам усіх банків країни необхідно самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документації з усіма своїми контрагентами/партнерами, до 31.10.2019 р. включно.
IBAN поширюється на поточні, вкладні (депозитні) рахунки юридичних осіб. Бюджетні рахунки, відкриті Казначейством України, також мають номер рахунку IBAN.
До 5 серпня ви отримаєте від банку інформацію про зміну рахунків за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів і вказівки в розрахункових документах. Новий рахунок можна буде побачити в «Приват24 для бізнесу». Виписки за діючими рахунками також будуть доступні в «Приват24 для бізнесу».
Усі виписки будут доступні через «Приват24 для бізнесу».
Якщо для платежів у бюджет ви використовували функцію «Автопідпис», то вам необхідно в новому «Приват24 для бізнесу» переналаштувати «Автопідпис» і на рахунку в IBAN-форматі (меню «Налаштування підприємства – Автопідпис»).
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…
Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…