Ініціативи законотворців

Переказ коштів на картку: правила фінмоніторингу полегшать

Комітет рекомендував Раді виправити помилку в законі про фінмоніторинг, яка ускладнювала життя українцям.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проект Закону про внесення змін до статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо уточнення окремих положень. Його рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Законопроект зареєстрований за № 5559 від 25.05.2021, його автором є нардеп Ігор Фріс.

За словами Ігоря Фріса існує проблема, з якою стикається майже кожен з тих, хто переказує або вносить готівкові кошти на картку або на рахунок, якщо сума має бути 5 тисяч гривень.

Так, згідно статті 14 Закону 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

Тож банки блокують перекази, які дорівнюють 5 000 гривень. Тому споживачі банківських послуг повинні вносити 4999 гривень і гривню окремо, тобто робити декілька банківських операцій.

Депутат пропонує замість слів «що є меншою ніж 5 тисяч гривень» записати в Законі «що не перевищує 5 тисяч гривень».

«Невдало прописана норма. В законопроекті, який ми проголосували на тому тижні «Про платіжні послуги», автором якого є наша колега Ольга Василевська-Смаглюк вже це питання врегульовано. Але ці норми набирають чинності тільки через рік. Треба надати можливість українцям цей рік так само здійснювати ці платежі і не гратися з тим, щоб оплачувати спочатку 4999 гривень, а потім оплачувати одну гривню, з тією метою, щоб здійснити платіж 5 000 гривень. Тому що норма прописана так, що моніториться сума, яка є меншою, ніж 5000 гривень. А якраз меншою є сума 4999 гривень, а треба, щоб вона була більшою, ніж 5000 гривень. Законопроект змінює цю порогову суму фінмоніторингу виключно на одну гривню»,

– пояснив Ігор Фріс в ході засідання Комітету.

СЮГ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago