Ініціативи законотворців

Петро Порошенко заявив про те, що податок на виведений капітал може бути введено з 2019 року

Про це він сказав під час бізнес-форуму, який транслював “112 Україна”.

“Втрати першого року впровадження податку, а я думаю, що нам слід орієнтуватися на 1 січня 2019 року, складуть, за різними оцінками, від 20 млрд грн до 23 млрд грн на рік”, – заявив Порошенко.

“Є ризики, що скоротяться надходження до державного бюджету? Є, і ми чітко їх розуміємо і повинні передбачити відповідні компенсатори для того, щоб не постраждав державний бюджет, соціальні програми. Але оподаткування тільки тієї частини прибутку підприємств, яка спрямовується на розширення або створення виробництва, створення дуже простого податку в його адмініструванні, щоб не вирішували податківці, що ви віднесли на собівартість, яка структура вашої собівартості, у вас технологія виробництва”, – зазначив президент.

Також Порошенко зазначив, що це не просто позиція стимулювання інвестицій, це має величезне антикорупційне значення, величезне спрощення ведення бізнесу, зниження собівартості і переведення абсолютної більшості українського бізнесу до потенційно тих, кого можуть звинуватити у якихось кримінальних кроках, на абсолютно чисту, світлу і прозору сторону.

Нагадаємо, що Уряд України схвалив законопроект “Про внесення змін до податкового кодексу про податок на виведений капітал”.

У Мінфіні раніше пояснили, що основна новація законопроекту – заміна податку на прибуток на податок на виведений капітал, що передбачає оподаткування розподілених дивідендів або прирівняних до них платежів. Крім того, документом передбачено відмову від податку на репатріацію. Ставка податку на виведений капітал має становити 15% при оплаті дивідендів юридичній особі-нерезиденту або фізичній особі. Для прирівняних до дивідендів платежів ставка складе 20%, до них віднесено виплати за відсотками, договорами страхування, фіндопомоги неплатнику податку, який не було повернуто за 12 місяців, купівлю товарів і послуг осіб, що використовують спрощену систему оподаткування, донарахування за трансфертне ціноутворення, роялті, безкоштовне надання майна неплатнику податку, а також інвестиції в статутний фонд неплатників податку.

До засідання уряду законопроект прокоментував міністр фінансів Олександр Данилюк, сказавши наступне: “Дуже прогресивний законопроект. Він змінює підходи до оподаткування, зменшує навантаження на бізнес. Я сподіваюся, що сьогодні він буде позитивно сприйнятий моїми колегами, проголосований і спрямований до ВР”.

Більше про податок на виведений капітал ви можете прочитати тут і тут

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

2 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

3 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago