Ініціативи законотворців

Підприємців змусять встановити платіжні термінали – ДФС проконтролює!

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі підготували проект Постанови, згідно з якою всі підприємці, задіяні в торговельній сфері, будуть зобов’язані встановити платіжні термінали.

Мінекономіки вирішило зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, в тому числі і тих, які продають товари дистанційно, і тих, хто надає послуги, встановити термінали для забезпечення безготівкового розрахунку. Підприємці-загальносистемники, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року.

Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, які працюють в містах, повинні будуть встановити термінали до 1 січня 2019 року.

Для «єдинників» другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв. м. і для працюючих в селах торговців норма стане обов’язковою з 1 липня 2019 року.

«Спрощенці» першої групи повинні встановити платіжні термінали до 1 січня 2020 року.

Метою нововведень є поліпшення структури грошового обороту в Україні за рахунок безготівкових платежів і скорочення частки готівкових розрахунків. Згідно з розрахунками відомства, один суб’єкт за перший рік витратить на установку терміналу понад 6 тисяч гривень. Контролювати установку платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

Натомість, Урядовий портал заспокоює підприємців, зазначає. що ніякої обов’язковості у встановленні платіжних терміналів не має, а мова іде лише про “надати клієнтам можливість оплатити товар чи послугу безготівково: або з використанням електронних платіжних засобів і платіжних пристроїв, або через електронні платіжні сервіси.

Це не зобов’язує всіх підприємців в обов’язковому порядку встановлювати платіжні термінали. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не потребують наявності фізичного платіжного пристрою. Наприклад, оплату можна буде здійснювати через інтернет-банкінг, платіжні сервіси он-лайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з картки на картку тощо.

Крім того, введення обов’язку здійснення безготівкових розрахунків жодним чином не обмежує підприємців у використанні готівки в межах чинних правил.”

Повсюдне запровадження безготівкових розрахунків сприятиме зручності, швидкості, надійності обслуговування і матиме свої переваги для всіх стейкхолдерів. Приватні користувачі матимуть додатковий захист від шахраїв, а також зможуть простіше розраховуватися та вести облік витрат. Багато громадян вже сьогодні зводять використання готівки до мінімуму і покладаються на можливість безготівкового розрахунку. Для держави використання безготівкових розрахунків зменшує потребу в обороті готівкової гривні, тобто не витрачаються величезні кошти на друк паперових грошей.  – Так вважають в Уряді. 

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

2 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

3 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

3 тижні ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

3 тижні ago