Пенсійна реформа – це головна тема обговорення в соцмережах, дворах, приватних бесідах…. Напевне лише тінейджери та молодь не зважає проект, котрий Уряд анонсував на минулому тижні у ВР україни. Тому, що вони думають, що це все дуже далеко, вони молоді и все зміниться…. А дарма!
Отже факти. Проект пенсійної реформи озвучений Урядом, розданий для ознайомлення депутатам і нині широко рекламується представниками Уряду, самим головою Уряду. Наприклад, Голова 20.04, перебуваючи у Вінниці, саме про пенсіну реформу робить заяви. Саме про неї говорить останніми місяцями і профільне Міністрество соціальної політики, обіцяючи у разі прийняття реформи парламентаріями, постіного підвищення пенсійних виплат не просто за умови, якщо грощі будуть, а на сталій основі. До речі, основні тези реформи ми вже відзначали тут.
Однак, видання “Сьогодні” провело своє дослідження і виявило такі новини для пересічних українців.
У діючій системі дострокові пенсії пільговикам оплачують рядові українці, відзначає експерт РПР Тарас Козак. Щоб знизити навантаження на Пенсійний фонд, уряд прийняв рішення збільшити ставку ЄСВ для пільговиків. “Спочатку була недосконала спроба компенсувати пільги за рахунок додаткових соціальних внесків. Після зниження ЄСВ до єдиної ставки 22% несправедливість посилилася. Дострокові пенсії шахтарі і артисти балету одержують за рахунок внесків пересічних громадян, а економлять на внесках їх роботодавці”, – пише експерт на своїй сторінці в соцмережі.
-
За списком №1: в 50 років за умови робочого стажу 25 років для чоловіків і 20 – дляжінок
-
За списком №2: в 55 років за умови стажу 30 років для чоловіків і 25 – для жінок
-
Трактористи: в 55 років за умови наявності стажу від 30 років для чоловіків і 25 – дляжінок
-
Доярки: в 55 років (не менше 20 років стажу)
-
Співробітниці текстильного виробництва: в 55 років (20 років стажу)
-
Водії громадського транспорту: в 55 років (для чоловіків 30 років стажу, жінок – 25)
Що буде з єдиною ставкою ЄСВ
Єдиний соціальний внесок для звичайних українців змінювати не будуть. “Сьогодніставка єдиного внеску становить 22 відсотки. Звучали пропозиції про повернення до більшої ставки внеску, однак урядом прийнято принципове рішення про збереження її розміру на такому ж рівні”, – цитує прес-служба міністра соцполітики Андрія Реву. Однак, якщо в Україні запустять накопичувальний пенсійний фонд, крім ЄСВ доведетьсявіддавати частину зарплати в накопичувальний пенсійний фонд. В одному із законопроектів пропонувалося українцям віком до 35 років платити від 2 до 7% (щорокупроцентна ставка повинна була збільшуватися на один процентний пункт). Однак наданий момент невідомо, чи запустять в Україні накопичувальний рівень найближчим часом, і у скільки він обійдеться українцям.
Ознайомитися з проектом пенсійної реформи Уряду України можна за посиланням