Національний банк України зробив прогноз економічної ситуації в державі у 2024-му році. Цей прогноз досить позитивний.
Передбачається, що зарплати українців у 2024-му році зростуть. Це спровокує також підвищення споживчого попиту. Українці будуть купувати нові речі, грати онлайн на гроші з https://artmedia.kiev.ua/bonus-na-den-narodzhennia/ та будувати плани на майбутнє. Що, своєю чергою, підсилить розвиток економіки.
Нацбанк прогнозує дефіцит на ринку кадрів
З прогнозом на початку року виступила Катерина Рожкова – перша заступниця голови Національного банку України.
За її словами, спостерігається відновлення ринку праці, а у 2024-му воно лише зросте. Ще з осені 2023-го з’явилася тенденція до росту кількості вакансій та розміру пропонованих зарплат. За стабільних умов в країні – розвиток економіки продовжиться. А значить – підприємствам будуть потрібні нові робітники для розширення діяльності.
Рожкова зазначає, що спеціалісти можуть розраховувати на підвищення зарплат. Адже ринок праці в Україні пережив структурні зміни. Багато спеціалістів виїхали за кордон чи були мобілізовані. Тому бізнес буде змушений підіймати зарплати, щоб конкурувати за кваліфікованих фахівців з досвідом та навичками.
Ця тенденція спостерігається вже зараз, і не лише у сегменті “білих комірців”. На виробництвах помітно не вистачає фахівців робочих спеціальностей:
- електриків;
- токарів;
- слюсарів тощо.
Тому досвідчені робітники можуть розраховувати на конкуренцію серед роботодавців та вигідні умови праці.
Інший сегмент, де вже зараз спостерігається дефіцит кадрів – спеціалісти з фінансів та продажів середньої та верхньої ланки, управлінці з досвідом роботи у конкретних галузях.
Зростання споживацького попиту та помірна інфляція
Збільшення зарплат має позитивно вплинути на економіку. У населення стане більше грошей, а значить – зросте його купівельна спроможність. Це принесе нові гроші бізнесам, які зможуть витратити більше ресурсів на розвиток.
Катерина Рожкова також висловила прогноз щодо інфляції у 2024-му році. За її словами, інфляція продовжить помірно зростати. Проте, її показники так і залишаться на рівні нижче 10%. А значить – цінність гривні не обвалиться, депозити у гривні збережуть привабливість для населення.
Нагадаємо, Нацбанк проводить політику контрольованої девальвації гривні. Це значить, що курс гривні щодо важливих іноземних валют – долара, євро – контролюється тією мірою, щоб зберегти стабільну ситуацію в країні.
Подібна політика дозволяє втримати курс гривні на прийнятному рівні. Та при цьому не спостерігати разючої різниці між вартістю долара від Нацбанку та від обмінників.
Голова Нацбанку Андрій Пишний заявив що не може прогнозувати точний курс долара на 2024-й рік. Причиною цього є залежність України від іноземної фінансової допомоги. проте, Нацбанк згладжуватиме надмірні та сильні коливання курсу валют для стабільності економіки.