Пілотний проект обслуговування підприємств через «єдиний рахунок»

Від 23 січня, стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».

Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам. Про це заявив в.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук під час розширеної наради за участі представників Міністерства фінансів, Державної казначейської служби та представників бізнесу, які взяли участь у першій фазі пілотного проекту. Ми вже писали про це детально, коли МінФін тільки-тільки запроваджував свій наказ та анонсував зміни, котрі набули чинності лише зараз.

 «На сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне  програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Держбюджету», – розповів Андрій Войцещук.

Також Департаментом інформаційних технологій ДФС розроблено новий модуль  автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» по адмініструванню митних платежів на центральному рівні. Цей модуль побудований на нових сучасних ІТ технологіях, та направлений на піднесення процедури адміністрування митних платежів на принципово новий, інноваційний рівень.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно:

  • на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства;
  • з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

Пілотний проект здійснюватиметься у 2 фази. Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній будуть залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Як відзначив Андрій Войцещук, впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

Більш детально в Презентаційному матеріалі від ДФС – Єдиний рахунок митниці презентація

Довідково:

Наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2017 № 898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС.

ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

6 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago