Головна » Бухгалтеру » Консультації » Платниками ПДВ не велася господарська діяльність: чи треба звітувати?
Консультації

Платниками ПДВ не велася господарська діяльність: чи треба звітувати?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

За п.49.2 ПК податковий платник зобов’язується кожного встановленого ПК звітного періоду, в котрому виникли об’єкти податкування, чи при наявних показниках, що належать декларуванню, згідно вимог ПК надавати податкові декларації відносно всякого з окремих податків, платником котрих він є.

Платники ПДВ, котрі є зареєстрованими за п.208¹.2 ПК, надають в органи виконавчої влади , котрою реалізується державна податкова політика, спрощені податкові декларації згідно з п.208¹.8 ПК. В той же час абз.2 п.40 ПК передбачає, коли інакшими розд. ПК чи законами з питань митних справ визначаються порядки адміністрування часткових податків, зборів, плат, використовують правила, що визначені в інакших законах чи розділах з питань митних справ.

Тож, за п.200.4 ПК при від’ємних значеннях сум, що розраховані за п.200.1 ПК, такі суми:

  •  враховуються у скорочення сум податкових боргів з податку, котрий виник за минулі звітні періоди в частці, яка не перебільшує суми, обчислені відповідно до п.200¹.3 ПК на час отримання органами контролю декларації, а при відсутності податкових боргів
  • чи підлягають відшкодуванням з бюджету за заявами платника в сумі податку, що фактично сплачена одержувачем товару чи послуги до бюджету, в частці, яка не перевершує суми обчисленої згідно з п.200¹.3 ПК на час одержання органом контролю декларації на рахунок платника чи в рахування сплати грошового обов’язку чи податкового боргу даного платника з інакших платежів, які сплачуються у держбюджет.
  • Не належать бюджетним відшкодуванням суми від’ємних значень, в розрахунок котрих включені суми податків, що сплачені одержувачем товару чи послуги в минулих та звітному податковому періоді товаропостачальникам чи постачальникам послуг, що використовуються в операціях з перших постачань житла чи об’єкту недовершеного будівництва.

Показники таких від’ємних значень нараховуються в склад податкових кредитів у наступному звітному періоді до абсолютного погашення податкових обов’язків. · Або нараховуються у склад податкових кредитів у наступному звітному періоді. Підп.5 п.5 р. V Порядку заповнення і надання податкових звітностей ПДВ, що затверджений наказом Мінфін №21 від 28.01.2016 року, визначає, що суми від’ємних значень, які зараховуються у склад податкових кредитів у наступному звітному періоді (ряд.19.1+ряд.20.3 податкових декларацій з ПДВ), відображаються в ряд. 21 Декларації і переносяться до ряд.16.1 подальшого звітного періоду.

П. 9 розд. ІІІ Порядку передбачає, що Декларація надається податковим платником за звітний період, в котрому виникли об’єкти оподаткування, чи при присутності показників, котрі піддаються декларуванню, протягом звітного періоду, і у платника маються суми від’ємних значень перехідних стадій, які належать вказуванню в деклараціях звітного періоду, тоді Декларації за цей період не надаються. Коли податковим платником впродовж звітного періоду не велася господарська діяльність, а показників, що належать декларуванню, нема, декларація за подібний період не надається на основі п.49.2 ПК


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки