В нещодавній індивідуальній податковій консультації фіскали зробили небезпечний висновок: мовляв, при скасуванні неплатником податку замовлення на виконання робіт та частковому поверненні авансу (за вирахуванням витрат, понесених у зв’язку зі скасованим замовленням) виконавець не може зменшити нарахований на попередню оплату ПДВ.
А заборону, нібито, накладає п. 192.2 ПКУ, який дозволяє зменшення суми податкових зобов’язань у взаємовідносинах із покупцем — неплатником ПДВ: «…лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору».
На нашу думку, така відмова штучна. До того ж, її обґрунтування суперечить низці інших роз’яснень, у яких податківці пов’язують можливість зменшення ПДВ саме з фактом відсутності операції з постачання, а не з коригуванням на підставі п. 192.2 ПКУ.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…