В нещодавній індивідуальній податковій консультації фіскали зробили небезпечний висновок: мовляв, при скасуванні неплатником податку замовлення на виконання робіт та частковому поверненні авансу (за вирахуванням витрат, понесених у зв’язку зі скасованим замовленням) виконавець не може зменшити нарахований на попередню оплату ПДВ.
А заборону, нібито, накладає п. 192.2 ПКУ, який дозволяє зменшення суми податкових зобов’язань у взаємовідносинах із покупцем — неплатником ПДВ: «…лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору».
На нашу думку, така відмова штучна. До того ж, її обґрунтування суперечить низці інших роз’яснень, у яких податківці пов’язують можливість зменшення ПДВ саме з фактом відсутності операції з постачання, а не з коригуванням на підставі п. 192.2 ПКУ.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…