Пропонуємо пригадати Податковий компроміс 2015 року! Це не дуже далека давнина, всього то 6 років тому! Чи багато відмінностей?
Основна саме в тому, що податковий компроміс, анонсований 2015 був направлений тільки на суб’єктів господарювання. Вони були основною ціллю тогочасної влади. Вони вирішили труснути їх. Тепер, витрусивши все із бізнесу, прийнялись за громадян. В кількості їх більше, то і куш смачніше.
Податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб, який застосовується з урахуванням строків давності (1095 днів) до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року.
У результаті досягнення податкового компромісу платник податку сплачує суму заниженого податкового зобов’язання в розмірі 5% такої суми. Інші 95% вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Податковий компроміс застосовується лише до податкових зобов’язань з таких податків як податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість.
Що потрібно зробити, щоб скористатися процедурою податкового компромісу?
Платник податків має право подати до 16 квітня 2015 року (включно) уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань, у яких визначає суму завищених ним витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, та/або суму завищеного ним податкового кредиту з податку на додану вартість.
Податковий компроміс застосовується до неузгоджених сум податкових зобов’язань, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження. У такому разі платник податку подає письмову заяву до контролюючого органу для досягнення податкового компромісу.
Які дії може вчинити податковий орган після ініціювання платником податку процедури податкового компромісу?
Чи були «підводні камені» у процедури податкового компромісу?
Так.
Ну а про податкову амністію ми вже детально написали тут
Також корисно ознайомитись із думкою головного натхненника – Д. Гетманцева окремо. Це правда цікаво, особливо коли всіх громадян прирівняли до крадіїв та “розбійників”, котрі 30 років не сплачували податки.
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…
Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…