Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податок на нерухомість 2020
Консультації

Податок на нерухомість 2020

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Податок сплачують фізособи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла в їх власності перевищує ліміт (незалежно від кількості об’єктів):

  • для квартир – 60 кв. м;
  • для приватних будинків – 120 кв. м.

Податок сплачують на надлишок. Тобто якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде сплачено за 20 кв. м.

Ставка податку на загальнонаціональному рівні обмежена і залежить від розміру мінімальної зарплати – не більше 1,5% від мінімалки за квадратний метр. Саме такий розмір в Києві.

У 2020 р. мінімалка складе 4 723 грн, отже, максимальна ставка податку – 70,84 грн за кв. м.

Проте місцеві ради самі встановлюють розмір податку. Також вони можуть надати пільгу щодо площі. Але якщо площа житла в п’ять разів більша за ліміт, пільга не передбачена.

Актуальні для свого населеного пункту ставки можна знайти на сайтах обласних управлінь Державної фіскальної служби, міських, сільських, селищних рад. Місцеві органи влади подають до 25 грудня рішення про розмір податку та пільги.

Пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не застосовуються до:

  • об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої ПКУ;
  • об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

У 2020 р. повинні сплатити податок за 2019 р. Повідомлення фізособам має прийти до 1 липня 2020 р., а заплатити потрібно протягом 60 днів після отримання.

Детальніше про заповнення звітності читайте у статті

Також платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

  1. житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  2. розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  3. права на користування пільгою із сплати податку;
  4.  розміру ставки податку;
  5. нарахованої суми податку – (п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 ПКУ).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).


Поділіться з друзями - підтримайте проект