Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Подавати відомості про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб можна буде в електронному вигляді.
Держоргани інформують

Подавати відомості про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб можна буде в електронному вигляді.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Заступник міністра юстиції Ольга Оніщук розповіла, які зміни чекають на сферу державної реєстрації найближчим часом.

«Реєстрація громадських формувань, друкованих ЗМІ та інформаційних агентств — один із важливих напрямів сфери державної реєстрації, який потребує суттєвого вдосконалення.
Сьогодні я розповім про вже зроблені нами кроки у цьому напрямі, подальші плани і шляхи їх реалізації.

Кроки, які вже зроблено:

  • У приміщенні Офісу протидії рейдерству забезпечено проведення щоденного, відкритого та прозорого, прийому документів у сфері державної реєстрації громадських формувань. Раніше прийом відбувався лише раз на тиждень, а подача документів здійснювалася через канцелярію Міністерства юстиції без перевірки особи заявника.
  • На постійній основі громадянам надаються консультації з питань державної реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств.
  • Ініційовано питання про анулювання реєстраційних свідоцтв 48 політичним партіям, які не висували своїх кандидатів на президентських і парламентських виборах протягом десяти років. Частина судових позовів, підготовлених і поданих Мін’юстом, уже була задоволена: реєстраційні свідоцтва першим «партіям-примарам» вже анульовано.
    Ні для кого не секрет, що раніше у процедурі реєстрації політичних партій мали місце кулуарні політичні вказівки, яку партію реєструвати, а яку ні. Сьогодні жодного політичного підтексту в питанні реєстрації партії немає, і не буде до того часу, поки ми працюємо в команді Міністерства!
    Не потрібно шукати чорну кішку в темній кімнаті, коли подаєте пакет на реєстрацію, просто готуйте якісно документи! Адже нещодавно, наприклад, ми отримали на реєстрацію пакет документів щодо однієї відомої партії, в якому знайшли більше 10-ти помилок лише у паспортних даних…
  • Розроблено та внесено пропозиції щодо удосконалення положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» і низки інших нормативно-правових актів. Зокрема, запропоновано закріпити можливість виключення відомостей про засновників ГО з Єдиного державного реєстру, а також виключити ГО з переліку юридичних осіб, що подають відомості про кінцевих бенефіціарних власників.

До кінця 2020 року планується розпочати впровадження електронної реєстрації щодо таких напрямів:

  1. Подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб. Нещодавно набули чинності зміни до законодавства, які встановлюють обов’язок юридичних осіб щорічно (з моменту створення) подавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника. Тож створення такого електронного сервісу є вкрай необхідним для забезпечення своєчасного, прозорого та зручного подання відповідних відомостей.
  2. Політичних партій. Роками ця сфера була вкрай непрозорою, що призвело до появи тіньового ринку політичних партії. Ставимо перед собою амбітну мету — спільно із парламентарями розробити новий закон про політичні партії та запровадити нову систему їх реєстрації, яка серед іншого передбачатиме онлайн-процедури збору підписів на підтримку рішення про створення політичної партії і подачі документів для державної реєстрації політичної партії.
  3. Громадських організацій, що діють на підставі модельного статуту. В Україні зареєстровано більше 107 тис. таких організацій. Закріплення на законодавчому рівні електронної реєстрації громадських організацій суттєво спростить цю процедуру для громадян.
  4. Постійно діючих третейських судів. Мін’юстом був ініційований законопроєкт, основною метою якого є зменшення навантаження на судову систему і зміцнення довіри до третейських судів. Запровадження системи електронної реєстрації третейських судів — це важливий аспект запропонованої реформи.
  5. Символіки громадських формувань. В Україні досі не створено електронний ресурс, який би містив відомості щодо символіки громадських формувань. Така інформація сьогодні є непублічною (дані зберігаються лише у паперових реєстраційних справах), що порушує права громадських формувань.

Реалізація всіх цих ініціатив дозволить суттєво покращити процедуру реєстрації громадських формувань, друкованих ЗМІ та інформаційних агентств», – зазначила вона на своїй сторінці у фейсбуці.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект