Консультації

Помилилися в коді УКТ ЗЕД чи послуг: як скласти розрахунок коригування?

Якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної платник податку виявив помилку в номенклатурі товарів/послуг (назві товарів/послуг, коді УКТ ЗЕД/ДКПП), він складає розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком «-» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура та/або код УКТ ЗЕД/ДКПП, яких виправляється. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується. 

Для додавання правильної товарної позиції, якої не було у податковій накладній, яка коригується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної в окремих рядках зазначаються показники номенклатури (назва товарів/послуг, код УКТ ЗЕД/ДКПП) товарів/послуг, що додаються (виправлені товарні позиції).

При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування таким виправленим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується. 

У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із виправленням номенклатури товарів/послуг та/або коду УКТ ЗЕД/ДКПП, зазначається причина коригування «зміна номенклатури».

ДФС

Довідник умовних кодів причин коригування (для заповнення РК до ПН)

Умовний код причини коригування Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування Примітка
101 Зміна ціни  
102 Зміна кількості  
103 Повернення товару або авансових платежів  
104 Зміна номенклатури  
201 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ
 
202 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ  
203 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ  
301 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)  Зазначаєть у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
302 Усунення неоднозначностей У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
303 Зменшення обсягу при нульовій кількості У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
304 Зменшення кількості при нульовому обсягу У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

Приклад заповнення граф 1.1 – 2.2 розділу Б розрахунку коригування

№  з/п

№ з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається

Причина коригування

Примітка

код причини

№ з/п групи коригування

1.1

1.2

2.1

2.2

1

1

104

1

Показники обсягу постачання зі знаком «-»

2

2

104

1

Показники обсягу постачання зі знаком «+»

 

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Подключение домашнего интернета: как выбрать надежный и стабильный вариант

Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…

2 години ago

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

5 днів ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

1 тиждень ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

4 тижні ago