Консультації

Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування

Згідно із ІПК ДФСУ від 10.08.2017 р. № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПК якщо платником ПДВ було помилково визначено податкові зобов’язання в податковій звітності з ПДВ і складено й зареєстровано в ЄРПН податкову накладну, то такі податкові зобов’язання підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування до такої податкової накладної, зареєстрованого в ЄРПН особою, на яку було складено таку податкову накладну.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних строків реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця. Це право зберігається за ним протягом 365 к.дн., що настають за граничним строком подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну чи допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні строки реєстрації в ЄРПН (п. 201.10 ПКУ).

Протягом 90 к.дн. із дня надходження такої заяви зі скаргою з урахуванням вимог, установлених пп. 78.1.9 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності й повноти нарахування ним зобов’язань із ПДВ за такою операцією.

Крім того, порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах — п. 1201.1 ПКУ.

Оскільки в нашому випадку особою, відповідальною за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена помилково, є особа, на яку було складено таку податкову накладну, то норми п. 1201.1 ПКУ поширюються на таку особу.

Інтерактивна бухгалтерія

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

2 дні ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

4 дні ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago