Головна » Бухгалтеру » Консультації » Порядок оформлення трудової книжки для особи, яка працевлаштовується в перше
Консультації

Порядок оформлення трудової книжки для особи, яка працевлаштовується в перше

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Трудова книжка є одним із основних та найважливіших документів громадянина, що засвідчує трудову (професійну) діяльність працівника (кваліфікація, кар’єрне зростання, відношення до праці).

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи підприємця понад п’ять днів, у тому числі на осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, сільських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, що вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Трудова книжка працівника заповнюється після укладення трудового договору, який має бути оформлений належним чином.

При влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку відповідного зразку.

Особи, які вперше шукають роботу і не мають трудової книжки, повинні пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.

Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України (далі Збройні Сили України та інші війська) та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього Союзу РСР і Збройних сил держав учасниць СНД, пред’являють військовий квиток.

Питання, пов’язані з порядком ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і обліку, регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. № 301 «Про трудові книжки працівників», Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників та іншими актами законодавства.

Заповнення трудової книжки вперше проводиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття працівника на роботу або прийняття студента вищого, учня професійно-технічного навчального закладу, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, на стажування.

До трудової книжки вносяться:

— відомості про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;

— відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

— відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;

— відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку з цим винагороди.

Стягнення до трудової книжки не заносяться.

Якщо, особа працевлаштовується вперше, трудова книжка оформлюється через унесення відомостей про неї на першій сторінці (титульному аркуші).

На першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки працівника, який у перше стає до роботи, зазначаються такі основні відомості:

— прізвище, ім’я та по батькові, які можуть записуватися на підставі паспорта або свідотства про народження. Такі відомості зазначаються повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами;

— дата народження, що записується на підставі паспорта або свідотства про народження;

— дата заповнення трудової книжки.

Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність унесених відомостей.

Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок та ставиться вiдбиток печатки пiдприємства, установи, органiзацiї (або печатка кадрової служби), де вперше заповнювалася трудова книжка працiвника.

Змiна записiв першої сторiнки трудової книжки про прiзвище, iм’я, по батьковi i дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнiм мiсцем роботи на пiдставi документiв (паспорта; свiдоцтва про народження, шлюб, розiрвання шлюбу, змiну прiзвища, iм’я та по батьковi тощо) iз посиланням на номер i дату таких документiв.

Такi змiни вносяться на першу сторiнку (титульний аркуш) трудової книжки. Однiєю рискою закреслюється, наприклад, колишнє прiзвище або iм’я, по батьковi, дата народження i записуються новi данi з посиланням на вiдповiднi документи на внутрiшньому боцi обкладинки i завiряються пiдписом керiвника пiдприємства або печаткою вiддiлу кадрiв.

Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

З кожним записом, що заносяться до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці (типова відомча форма № П-2, затверджена наказом Мінстату України від 27 жовтня 1995 року № 277), в якій має повторюватися відповідний запис із трудової книжки.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка