Роздруковувати платіжні (зарплатні) відомості потрібно, а от давати їх на підпис працівникам немає необхідності.
Виплату зарплати на платіжні картки (далі – ПК) оформляють з урахуванням вимог п. 6.7 Інструкції НБУ №492 від 12.11.2003 р. Юридична особа для відкриття рахунків фізичним особам через свого представника подає до банку такі документи:
– заяву про відкриття поточних рахунків на користь фізосіб;
– перелік фізичних осіб, на користь яких відкриваються рахунки;
– копії документів фізичних осіб, на користь яких відкриваються рахунки, засвідчені в установленому порядку, які дають змогу банку ідентифікувати фізичних осіб.
Крім того, працівник і банк укладають між собою договір на обслуговування банківського рахунку з використанням ПК, до якого додають правила використання платіжної картки та тарифи банку на її обслуговування. Згідно з цією угодою банк надає в користування працівнику підприємства ПК і персональний ідентифікаційний номер (ПІН-код).
Факт отримання ПК та ПІН-коду працівник підтверджує особистим підписом в розписці із зазначенням дати отримання. Розписку надалі зберігає банк в справі з юридичного оформлення рахунку.
На підставі підписаного між підприємством і банком договору про обслуговування „зарплатного проекту” підприємство у встановленому програмному забезпеченні формує платіжну відомість. Відповідальний працівник банку перевіряє наявність коштів на рахунку для зарахування заробітної плати, сплати ПДФО, єдиного внеску, і т.п Якщо все гаразд, кошти перераховують на поточні рахунки працівників.
На вимогу підприємства відповідальний працівник банку на платіжній відомості ставить відмітку (штамп банку з підписом). Такий документ є підтвердженням зарахування зарплати на поточні рахунки співробітників і не потребує оформлення додаткових паперів. Отже, для підприємства запорукою того, що кошти дійсно прийшли на поточні рахунки працівників, є позначка банку на платіжній відомості. Тому не потрібно, щоб кожен працівник особисто підписував платіжну відомість.
Якщо ж працівник бажає переконатися у факті зарахування йому коштів, то може отримати в банку виписку про рух коштів за певний період по своєму поточному рахунку, де відображаються всі прибутково-видаткові операції, які були проведені по ньому.
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…