Доволі часто суб’єктів господарювання цікавить питання щодо можливості коригування зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, в яких ним допущено помилку в ІПН отримувача (покупця), який на сьогодні вже не є платником ПДВ.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Податкові накладні та розрахунки коригування складаються за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016р. №137/28267 (зі змінами).
Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, при цьому розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
Враховуючи те, що на сьогодні отримувач (покупець), ІПН якого платником податку зазначено у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, не є платником ПДВ, такий отримувач (покупець) не має змоги зареєструвати в ЄРПН розрахунки коригування до таких податкових накладних, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 Кодексу.
Поряд з цим інформуємо, що чинним законодавством не передбачено виключення з ЄРПН зареєстрованої платником податку податкової накладної за зверненням такого платника податку.
Разом з цим, згідно пункту 20 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (зі змінами), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Для забезпечення правильності ведення податкового обліку платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.
більш детальні ситуації описані у наших матеріалах та консультаціях
Помилково складена податкова накладна: кому реєструвати розрахунок коригування
Помилилися в коді УКТ ЗЕД чи послуг: як скласти розрахунок коригування?
Яким чином складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної
Причина коригування «Усунення неоднозначностей»: в яких випадках вказується в РК
Зареєстрували ПН на неплатника ПДВ як виправити помилку?
ПН складено без факту здійснення господарської операції — складаємо РК
Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…
Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…
ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…