Задекларувати доходи, сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди — все це тепер можна зробити на порталі та в застосунку Дія. Масштабне оновлення революційних послуг Мінцифра презентувала 17 травня під час Diia Summit 2.0. Податкова в декілька кліків — тепер нова реальність для українських підприємців.
“Щоб подати декларацію або сплатити податки, людям доводилося довго розбиратися з даними або ж підключати платний сервіс чи наймати бухгалтера. Ми це змінюємо. Тепер через Дію можна сплатити податки, подати декларацію, подивитись доходи. Це заощадить час, кошти та сили підприємцям. Крім того, будуть пуш-сповіщення, щоб ви не пропустили дедлайн, не платили штрафні санкції і все подавали вчасно”,
— розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час прямого ефіру на Радіо НВ.
Процеси максимально автоматизовані. Через застосунок Дія декларацію можна буде подати завдяки Дія.Підпису — кваліфікованому електронному підпису у смартфоні, який Мінцифра також презентувала на Diia Summit 2.0.
Із 1 квітня ФОПи мають подавати декларацію за новою формою, де об’єднані декларація платника єдиного податку та звіт з єдиного соціального внеску. Ми спростили цей процес — залишили 4 питання. У новій об’єднаній формі з’явилися два нові обов’язкові поля для заповнення — email та мобільний номер телефону. Ми не зберігатимемо ці дані в застосунку, а лише заповнимо їх у декларацію. Також Дія автоматично підтягне інформацію з реєстрів — реєстраційні дані платника податків та граничні дати подання та сплати.
Важливо, що при заповненні декларації українці зможуть обирати: підключити інтеграцію з банком — сума доходів для розрахунку ЄП буде підтягуватись автоматично, — або ж вказати її вручну.
Крім того, в застосунку відображатимуться реєстраційні дані ФОП, суми нарахованих та сплачених податків і зборів, наявність заборгованості чи ж переплати. А також українці отримуватимуть сповіщення, коли Податкова прийме декларацію або ж якщо вона її відхилить і до неї потрібно внести виправлення.
На порталі Дія будуть доступні ті самі послуги, що й у застосунку, а згодом також декларування доходів та сплата податків фізичних осіб-громадян. Зокрема, можна буде подати Декларацію про майновий стан і доходи. Крім того, пізніше на порталі можна буде сплатити ПДФО, військовий збір, податки на майно фізичних осіб — земельний, транспортний та податок на нерухомість.
Також на порталі тепер можна буде отримати довідку про доходи. Потрібно лише обрати потрібний вам період — і в середньому за 10-15 хвилин ви отримаєте документ.
Одна з проблем у заповненні декларацій та сплаті податків — відсутність сповіщень про дедлайни. Із Дією таких проблем не виникатиме. Для того, щоб ви не забували про граничні дати, ми надсилатимемо вам сповіщення в застосунку та email-нотифікації з порталу. У такий спосіб ви зможете все сплатити вчасно й уникнути штрафних санкцій за заборгованість.
Проєкт було реалізовано Мінцифрою спільно з Державною податковою службою за підтримки програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…