КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Постанова
від 13 липня 2016 р. № 439
Про затвердження Порядку здійснення органами
доходів і зборів контролю за досягненням платниками
єдиного податку другої і третьої груп (фізичними
особами — підприємцями) обсягу доходу, визначеного
пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України
Відповідно до пункту 3 розділу II “Прикінцеві положення” Закону України від 1 липня 2015 р. № 569-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, що додається.
Прем’єр-міністр України |
В. ГРОЙСМАН |
Інд. 34
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 липня 2016 р. № 439
ПОРЯДОК
здійснення органами доходів і зборів контролю за
досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп
(фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу, визначеного
пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України
- Цей Порядок визначає механізм здійснення органами доходів і зборів (далі — контролюючі органи), зазначеними у статті 41 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), заходів податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) (далі — платник єдиного податку) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Кодексу (далі — граничний обсяг доходу).
- Для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.
- Для здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу використовується податкова інформація, зібрана та/або отримана контролюючими органами у порядку, передбаченому статтями 72 і 73 Кодексу, та яка зберігається з урахуванням результатів її опрацювання в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами таких органів.
- Для отримання податкової інформації контролюючі органи звертаються до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу.
- Письмовий запит про подання податкової інформації з метою здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу надсилається платнику податків або іншому суб’єкту інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з підстав, визначених у пункті 73.3 статті 73 Кодексу, з дотриманням вимог, установлених згаданим пунктом.
- Контролюючі органи мають право отримувати податкову інформацію шляхом проведення зустрічних звірок даних суб’єктів господарювання стосовно платників єдиного податку щодо визначення граничного обсягу доходу у порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 Кодексу.
- З метою здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу контролюючий орган може проводити у порядку, встановленому Кодексом, за наявності підстав, передбачених підпунктами 78.1.1—78.1.18 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, документальну позапланову перевірку та за наявності підстав, визначених підпунктами 80.2.1—80.2.7 пункту 80.2 статті 80 Кодексу, фактичну перевірку.