15 жовтня в Україні розпочався опалювальний сезон.
Про це повідомили у прес-службі Кабінету міністрів.
За даними Міненерговугілля, станом на вересень у підземнихсховищах перебуває 14,8 млрд. кубометрів природного газу, запаси вугілля – 1 980,5 тис. тонн.
При цьому в уряді підкреслили, що “забезпечення споживачів теплом та гарячимводопостачанням – пряма і повна відповідальність місцевої влади, як іформування тарифів за спожиті енергоносії”.
Раніше глава уряду Володимир Гройсман підкреслював, що підстав для підвищення ціни на газ в Україні наразі немає.
“Саме тому на місцях не можна допустити росту цін на тепло та гарячу воду”, – упевнений прем’єр.
Як відомо, з 1 жовтня Кабмін запровадив новий порядок розрахунку субсидій на житлово-комунальні послуги.
Так, на новий опалювальний сезон 2017-2018 років – з 1 жовтня 2017 року – при розрахунку розміру субсидії будуть враховуватися доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року.
За даними консенсус-прогнозу Мінекономрозвитку і торгівлі, до кінця року тарифи на газ, опалення і гарячу воду можуть зрости на 20%, а на електроенергію – на 30,5%.
При цьому у 2018 році тарифи на газ можуть зрости на 19%, а на опалення, гарячу воду і електроенергію – на 20%.
Стосовно столиці. У Києві вже стартував опалювальний сезон, проте лише для шкіл, лікарень і дитсадків, натомість у житлові будинки тепло почало постачатися з понеділка, 16 жовтня.
В. Кличко в одному із інтерв’ю повідомив: “Зараз школи, лікарні та дитсадки підключаються за їхніми заявками. А з понеділка, 16 жовтня, ми запускаємо систему опалення для подачі тепла у житлові будинки міста. Технологічно потрібно 7-10 днів, щоб система повністю запустилася та ефективно працювала”.
Тож, шановні колеги, у бухгалтерів зараз саме пора звітності і місячної, і квартальної, тож нам з вами мерзнути часу не має. А тим паче, що погода на нашому боці, за даними Синоптік, очікується на цьому тижні значне підвищення температури, аж до 20 градусів тепла.