Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно
Новини законодавства

Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 17-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Заява за формою № 17-ОПП може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити контролюючий орган, до якого подається заява, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), котрі обслуговуються таким органом.

За умови подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), котрі обслуговуються такими органами.

До того ж узяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі:

  • повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, та якщо в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування;
  • заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом, та якщо в такій заяві платник указав про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

У разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Платники податків також можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Це ж стосується й заяви за формою № 1-ОПП із позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Відповідні новації містяться в наказі Мінфіну від 21.12.2016 р. № 1125, який уносить зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Зміни запрацюють із 19.03.2017 р.

Також викладено в новій редакції форми документів:

  • довідка про взяття на облік платника податків  (форма № 4-ОПП);
  • заява  (для юридичних осіб і відокремлених підрозділів)  (форма № 1-ОПП);
  • заява  (для самозайнятих осіб) (форма № 5-ОПП);
  • повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (форма № 16-ОПП);
  • повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, котрі пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП).

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія


Поділіться з друзями - підтримайте проект