Консультації

Позитивна податкова історія як захист від блокування ПН/РК

20 березня ДФСУ на офіційному сайті оприлюднила проект Переліку показників та коефіцієнтів, що визначають позитивну податкову історію платника податку.

Одним із шляхів уникнення блокування ПН є саме вона. Якщо за результатами моніторингу ПН/РК відповідає критеріям ризиковості здійснення операції (про які далі), але платник податку має позитивну податкову історію, реєстрація такої ПН/РК не зупиняється.

Що таке позитивна податкова історія? Наявність її у платника ПДВ визначається відповідно до встановлених ДФСУ показників та критеріїв:

1) Обсяг постачання (визначений за ЄРПН) не перевищує 150 тис. грн на одного покупця-платника ПДВ протягом місяця.

Зверніть увагу: йдеться не про суму ПДВ, зазначену в зареєстрованих ПН/РК, а саме про обсяг постачання (тобто про вартість товарів/послуг, зазначених в них). Така вартість визначатиметься протягом місяця (йдеться про календарний місяць, на нашу думку) в розрізі контрагентів – покупців, які мають статус платників ПДВ. Сподіваємося, що з великою точністю та персоніфіковано, а не в середньому.

2) Обсяг постачання в ПН/РК, які не надаються покупцю, становить понад 50% загального обсягу постачання в платника ПДВ за останні 6 місяців.

І знову, місяці (на нашу думку) будуть враховуватися календарні, а обсяг постачання та співвідношення визначатиметься податківцями за даними ЄРПН (а не за фактичними даними про господарську діяльність платника податку).

3) Обсяг придбання і постачання одного виду товару/послуги у платника ПДВ перевищує 50% обсягу постачання такого платника за останні 6 місяців.

Ось тут поки що розуміння немає. З одного боку, є гранична межа – 50% загальної вартості постачання товарів за 6 календарних місяців. З іншого – показник, який має перевищувати цю межу. Але як він визначатиметься? Чи, дійсно, і за постачанням, і за покупками платника? Можливо, що це помилка в проекті, адже той самий обсяг в ньому має назву «товари/послуги, що постачаються (виготовляються) платником податку». Для виробників цю умову взагалі складно виконати, адже визначатимуться обсяги, як і раніше, в розрізі кодів УКТ ЗЕД і ДКПП, а в них «на вході» одні коди, а на виході – зовсім інші. Тобто для них, як і раніше, захистом від блокування будуть

4) Обсяг постачання товару/послуги з однаковим кодом УКТ ЗЕД (ДКПП) протягом будь-яких 4-х з шести останніх місяців становить 20% від загального обсягу постачання.

Зверніть увагу: хоч в проекті й говориться, що це постачання «на постійній основі», недостатньо буде досягнути цього показника один раз. Він розраховуватиметься щомісяця. А отже, може щомісяця змінюватися.

5) Залишкова вартість ОЗ (!) за даними декларації з податку на прибуток на кінець звітного періоду становить більше 1 млн грн.

Цей показник братиметься з останньої поданої декларації, однак за однієї умови: з 01.01.2017 р. керівник та засновники платника ПДВ не змінювалися! Тож, щоб мати позитивну податкову історію і щоб ваші ПН/РК не блокувалися, не затримуйте подання декларації з податку на прибуток!

6) Наявність власних або орендованих земельних ділянок понад 200 га включно. Якщо це орендовані земельні ділянки комунальної або державної власності, то площа має бути не менш за 0,5 га (станом на 01.01.2018 р.) і така наявність має бути задекларована до 20.02.2018 р.

Отже, якщо ви претендуєте на позитивну податкову історію, не порушуйте строки подання і декларації про плату за землю (звісно, якщо ви маєте її подавати).

7) Сплата ЄСВ на одного працівника має перевищувати 1,5 мінімального страхового внеску (в 2018 році – 1228,59 грн, у 2017 році було 1056 грн) за останні 12 місяців.

Місяці враховуватимуться календарні. Дані будуть братися податківцями із щомісячного Звіту з ЄСВ (додаток 4). Втім, оскільки в проекті говориться про «сплату», то не виключено, що аналізуватимуться не лише нараховані, а й сплачені суми ЄСВ. Але враховуватиметься цей показник до позитивної податкової історії лише за однієї умови: з 01.01.2017 р. керівник та засновники платника ПДВ не змінювалися!

8) І останній показник (вже без додаткових умов). Сплата ЄСВ та податків і зборів (крім ПДВ при імпорті товарів) становить понад 5 млн грн у попередньому звітному році.

На жаль, наразі невідомо, чи треба для того, щоб податкова історія вважалася позитивною, щоб було досягнено усіх зазначених вище показників. Оскільки їх багато, сподіваємося, що і одного буде достатньо. Втім, в проекті про це не сказано, тож чекатимемо на остаточну версію цього документу і роз’яснень від податківців.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago