Головна » Бухгалтеру » Консультації » Pоз’яснює Держпраці: відрахування із зарплати працівника шкоди, завданої з його вини
Консультації

Pоз’яснює Держпраці: відрахування із зарплати працівника шкоди, завданої з його вини

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Держпраці у Кіровоградській області нагадує, що згідно зі ст. 136 КЗпП відшкодування завданої шкоди шляхом відрахування із зарплати працівника за наказом (розпорядженням) роботодавця відбувається, якщо її розмір не перевищує середнього місячного заробітку такого працівника та звернено до виконання не раніше семи днів із дня повідомлення про це працівника.

Тому, щоб уникнути конфлікту, слід якомога точніше зафіксувати дату виявлення шкоди та підтвердити це необхідними документами:

  • актами про результати інвентаризації, ревізії,
  • рішеннями спеціальних комісій,
  • доповідними записками,
  • заявами,
  • пояснювальними записками винуватця розкрадання тощо.

З розпорядженням або наказом про стягнення суми збитку працівника треба обов’язково ознайомити під підпис. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством.

У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.

Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно відшкодувати її розмір повністю або частково.

Статтею 73 Закону «Про виконавче провадження» визначено перелік виплат, на які не може бути звернено стягнення, та згідно зі ст. 128 КЗпП з кожної виплати заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%, а у випадках, окремо передбачених законодавством, — 50% заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка