Головна » Бухгалтеру » Консультації » Право на статус викривача корупціонерів має кожен
Консультації Це цікаво

Право на статус викривача корупціонерів має кожен

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Національне антикорупційне законодавство передбачає право кожного громадянина, іноземця чи особи без громадянства інформувати відповідні органи про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700 «Про запобігання корупції».

Статус викривача особа отримує лише у разі одночасного виконання трьох обов’язкових вимог:

По-перше, викривач – це той, хто володіє фактичними даними про обставини правопорушення: місце вчинення правопорушення, час його вчинення, особу, яка вчинила корупцію.

По-друге, надана викривачем інформація може бути перевірена і підтверджує можливе вчинення корупції. Також можна надавати документи, які підтверджують вчинення злочину.

По-третє, викривач повідомляє про корупцію, використовуючи передбачені законом способи. Про ці способи йдеться у Законі №1700.

Отже, якщо особа, котра повідомила про корупційне порушення, дотрималася трьох вищезазначених умов, вона вважається викривачем. Якщо ж хоча б один з пунктів не врахований під час повідомлення про корупцію – особа є заявником.

Окрім того, викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Відмінності між викривачем та заявником полягають ще й у тому, що закон №1700 має вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію. Джерелом інформації може бути:

трудова і професійна діяльність – тобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи, господарська діяльність, громадська діяльність, наукова діяльність, проходження служби чи навчання,

участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Отож, якщо Ви володієте інформацією щодо протиправних дій з боку службових осіб Головного управління ДПС у своїй області, то її можна повідомити у будь-який зручний спосіб, зокрема:

– з використанням засобів поштового зв’язку на адресу ГУ ДПС своїй області (шукайте в своїй області підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції)

– на електронну адресу підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС upzvk@tax.gov.ua або за номером  (044) 281 – 3044

Не соромтесь та пильнуйте!

Наведемо основні функції Управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС

Основними завданнями і функціями Управління є:

1. підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції відповідно до вимог антикорупційного законодавства;

2. надання методичної та консультативної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;

3. участь в інформаційному та науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також міжнародному співробітництві в зазначеній сфері;

4. проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції;

5. здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів;

6. здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка