Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Консультації

ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ЯКІ ПОДАТКОВІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ ЗАПРОВАДЖЕНО ЗАКОНОМ № 1072 ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ?

Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільнятимуться від:

  • Сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV Кодексу умов застосування першої групи платників єдиного податку).

При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 цього Кодексу, за такі періоди не застосовуються;

  • Нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за себе з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року включно (тобто за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року).

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за ці періоди в розмірах та порядку, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі Закон про ЄСВ). У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ.

При цьому такі періоди включатимуться до страхового стажу із загальнообов’язкового державного пенсійного страхування цих платників та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Пункт 52 (прим. 9) підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу; підпункт 9 (прим. 10).1 пункту 9 (прим. 10) розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ; підпункт 14 (прим. 5).1 пункту 14 (прим. 5) розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО СКЛАДУ ДОХОДУ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ, ЯКИЙ Є ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ, СУМА КОШТІВ, ЯКА ВИПЛАЧЕНАВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 2 ЗАКОНУ № 1071?

До складу доходу фізичної особи – підприємця, яка є платником єдиного податку, не включатиметься сума коштів, яка надійшла як одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, що виплачується такому платнику відповідно до статті 2 Закону № 1071.

Пункт 7 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО СКЛАДУ ДОХОДУ ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ – ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ СУМА КОШТІВ, ЯКА ВИПЛАЧЕНА ВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 4 ЗАКОНУ № 1071?

До складу доходу платника єдиного податку – юридичної особи не включатиметься сума коштів, яка надійшла як одноразова компенсація суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб, що виплачується такому платнику відповідно до статті 4 Закону № 1071.

Пункт 6 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

 

ІнфоЛист ДПС №17


Поділіться з друзями - підтримайте проект