Міністерство фінансів України підтвердило, що готує законопроект, який запровадить механізм оподаткування тих доходів українців, джерела походження яких вони не зможуть пояснити.
У відомстві зазначили, що цей законопроект готують спільно з Державною податковою службою. Згідно з ним Податкова набуде повноваження здійснювати так звані “непрямі методи контролю” за доходами громадян.
Як податкова буде стягувати податки з Українців?
Наприклад, якщо особа офіційно отримує мінімальну зарплату, але в якийсь момент купить дороге авто, то Податкова перевірятиме походження грошей на цю покупку. Якщо ж фізична особа не зможе пояснити, звідки взяла гроші, то її змусять заплатити податок з суми, яку вона витратила на покупку.
Які податки будуть стягувати і з кого?
Як пояснили в Мінфіні, від впровадження норм цього законопроекту там очікують збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Ці податки будуть сплачуватися за звичайною ставкою – 18% і 1,5% відповідно.
Тобто, в разі, якщо податкова буде перевіряти дорогі покупки громадян і виявить якісь невідповідності, які громадянин не зможе пояснити, то доведеться заплатити майже 1/5 від ціни кожної такої покупки.
Причому, схоже, що в разі прийняття законопроекту, податкова буде перевіряти всіх українців, незалежно від їх стану.
“Норми законопроекту будуть поширюватися на всіх фізичних осіб – платників податків”, – пояснили в Мінфіні.
Чому розробляють цей законопроект?
Необхідність розробити законопроект, яким буде посилюватися контроль за доходами громадян, прописана в законі про податкову амністію . Його Рада прийняла в червні 2021 року. Сама амністія повинна стартувати вже 1 вересня 2021 року.
У прикінцевих положеннях до закону про амністію Рада дає доручення Кабінету Міністрів протягом 9 місяців з дня набрання чинності законом розробити законопроекти, якими посилюватиметься контроль за доходами громадян.
За очікуваннями депутатів, страх перед перевірками податкової повинен стимулювати громадян активніше брати участь в податковій амністії і добровільно декларувати раніше незадекларовані доходи.
У той же час співрозмовники ЕП у Верховній Раді не вірять, що парламент дійсно прийме цей законопроект.
“Це така” страшилка “, яка повинна стимулювати людей подавати одноразові декларації. Я не думаю, що в парламенті реально знайдуться голоси на прийняття цього рішення. Я навіть не думаю, що голоси знайдуться просто, щоб включити цей законопроект до порядку денного”,
– відзначають депутати не під запис.
Нагадаємо, що першим про розробку цього законопроекту повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на початку серпня.
“Кабінет Міністрів готує внесення в парламент законопроект про так званих непрямих методів податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію – він буде змушена доплатити податок витрат , які не може пояснити “,
– заявив депутат.
Нагадуємо :
Верховна Рада на засіданні 15 червня підтримала президентський законопроект №5153, яким вводиться одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх доходів.
Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні доходи і доходи, уникнувши при цьому покарання шляхом декларування активів.
Законопроектом передбачається в період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Така дата пов’язана з початком роботи Бюро економічної безпеки.
Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір 5% відносно активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном 2,5% за вартістю держоблігацій, придбаних в період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.
Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року було державними топ-чиновниками або народними депутатами.
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…