Головна » Бухгалтеру » Консультації » Прикордонна служба: Результати ПЛР-тесту для в’їзду в Україну громадяни можуть оформляти на будь-якій мові
Консультації

Прикордонна служба: Результати ПЛР-тесту для в’їзду в Україну громадяни можуть оформляти на будь-якій мові

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Кабмін продовжив карантин до 30 червня 2021 року.

Адміністрація Державної прикордонної служби прокоментувала порядок в’їзду громадян України під час дії карантину.

Як зазначає Адміністрація Державної прикордонної служби, результати тестування методом ПЛР (незалежно від того, якою мовою оформлений документ про такий результат) перевіряються в ході здійснення прикордонного контролю. «Законодавством України не визначено перелік мов, на яких повинні бути оформлені документи», – відзначили в ДПтС. 

Так, згідно зі статтею 1 Закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» громадянин України ні за яких обставин не може бути обмежений у праві в’їзду в Україну.

У той же час, згідно з п. 7 постанови Кабміну №1236, яке регулює питання карантину, самоізоляції підлягають громадяни України, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, крім таких громадян, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворим COVID- 19 особою: які не досягли 12 років; водіїв і членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад; громадян України, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації; громадян, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, проведеного не більше ніж за 72 години до перетину державного кордону.

Простіше кажучи, для того, щоб не проходити самоізоляцію, необхідно мати на руках ПЛР-тест, зроблений не менше, ніж за 72 години до перетину кордону.

Громадянин України, який підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином кордону (у якого немає на руках негативного результату ПЛР-тесту), повинен встановити і активувати мобільний додаток системи «Вдома». Посадові особи прикордонної служби перевіряють установку програми. У разі неможливості встановити такий додаток громадянин України підлягає обсервації.

Самоізоляція / обсервация припиняється після отримання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, який проведено після перетину державного кордону.


Поділіться з друзями - підтримайте проект