Ініціативи законотворців

Примирення можливе – інших варіантів і бути не може! Трудові спори

Народним депутатам  пропонується ухвалити зімни до законодавства, стосовно посилення відповідальності в тому числі і посадових осіб держорганів, за невиконання чи неналежне виконання своїх посадових обов’язків у вирішення трудових спорів у частині їх примирних процедур. Мова іде про Законопроект № 6627 Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законодавчих актів України (щодо відповідальності за порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Котрий був затверджений комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної   діяльності та рекомендований до прийняття.

Зауважимо, що цей Законопроект не єдиний, котрий посилює відповідальність саме посадових осіб держорганів. Ми вже писали про це. Саме персональна відповідальність держслужбовців – найболючише питання справедливості та неупередженості держорганів.

Зокрема в Проекті закону передбачена відповідальність за такі порушення:

  1. Ухилення сторін колективного трудового спору (конфлікту) від утворення примирних органів або від участі в примирних процедурах (примирної комісії, трудового арбітражу)
  2. Невиконання сторонами або їх представниками зобов’язань за протоколом та/або угодою, досягнутою в результаті примирних процедур (примирної комісії, трудового арбітражу)
  3. Порушення законодавства посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в частині ухилення  від утворення примирних органів
  4. Невиконання законних вимог посадових осіб державного органу, що сприяє врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), щодо усунення порушень законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) або створення перешкод для діяльності цього органу

Дані поручення тягнуть за собою накладення адміністративного штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(8500 – 17000 грн)

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

4 тижні ago