Для ФОП, у яких в договорах є розділ про форс-мажор.
Якщо в Вашому договорі оренди є розділ про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), то необхідно діяти у відповідності з вимогами розділу. Як правило, при настанні форс-мажорних обставин, цим розділом на сторону, яка не може виконати свої зобов’язання, покладається обов’язок довести, що невиконання зобов’язань за договором сталося за наявності форс-мажорних обставин.
Також, наявність форс-мажорних обставин відповідна сторона договору повинна довести, шляхом отримання з торгово-промислової палати (ТПП) довідки (сертифікату) про їх настання.
Форс-мажорні обставини засвідчуються за зверненням суб’єкта господарської діяльності по кожному окремому договору, виконання зобов’язань за яким настало згідно з умовами договору і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.
Заява “про засвідчення форс-мажорних обставин” подається до відповідної ТПП за встановленою формою про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) за підписом ФОП особисто або за її дорученням – довіреною особою. Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників, достовірність викладених фактів, наданих документів, доказів, даних, вірність завірених ним копій згідно з чинним законодавством України.
Неналежне та неповне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників та/або ненадання документів, передбачених у цій заяві, є підставою для залишення заяви без розгляду з повідомленням про це заявника письмово.
Прийнята заява підлягає розгляду залежно від складності й обсягу документів протягом семи робочих днів із дня звернення суб’єкта господарської діяльності.
Після отримання відповіді з ТПП, необхідно письмово звернутись до орендодавця про неможливість виконання зобов’язань за договором оренди та додати довідку (сертифікат) про настання форс-мажорних обставин.
Для ФОП, у яких в договорах відсутній розділ про форс-мажор.
В кожному договорі в обов’язковому порядку є й розділ, в якому визначено предмет договору (мета договору) – передача в оренду приміщення з метою здійснення підприємницької діяльності (торговельної діяльності, тощо). В такому разі, необхідно ставити питання про тимчасове припинення дії договору у зв’язку з тим, що немає можливості користуватися приміщенням відповідно до мети договору. Наголошую, що орендна плата є наслідком реального виконання мети договору – користування приміщенням, як об’єктом торгівлі.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…