Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Про експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей, призначених для здійснення розрахункових операцій
Держоргани інформують

Про експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей, призначених для здійснення розрахункових операцій

Поділіться з друзями - підтримайте проект

В чому суть

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є важливою умовою для детінізації економіки, легалізації фактично отриманих доходів, сплати податків до бюджету, збільшення податкових надходжень. Наразі процес реєстрації РРО займає час та коштує чимало грошей для підприємців. Мінфін напрацював рішення, які спрощують використання касових апаратів (РРО) та ініціює пілотний проект реєстрації та експлуатації новітніх моделей.

Кабінетом Міністрів України схвалено постанову про реалізацію пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. Ця постанова передбачає вивчення та дослідження новітніх моделей програмно-технічних засобів для здійснення розрахункових операцій.

Після завершення пілотного Проекту буде прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальше застосування підприємцями поруч з традиційними моделями РРО. Для реєстрації розрахунків після успішної апробації можна буде використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації замість традиційних касових апаратів.

 Реєстрація РРО в органах ДФС

Реєстрація РРО для суб’єкта- власника РРО буде відбуватися в один крок за один робочий день на підставі заяви за спрощеною формою та без додатків.

Особливості eReceipt

Інноваційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій – e-Receipt, розроблена ДФС, передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів.

Е-Receipt може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Вона передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника.

Всі кейси цієї системи будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.

Перелік моделей комплексів, які братимуть участь в проекті

Після затвердження переліку новітніх моделей комплексів, які братимуть участь в проекті, ДФС здійснить їх реєстрацію у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій. Реєстрація триватиме до 1 квітня 2019 року. Саме ці моделі і застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі – учасники експерименту, які здійснюватимуть з їх допомогою розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Форс-мажорні обставини

Для упередження будь-яких збоїв у роботі системи передбачено використання двох незалежних дата-центрів. Вони будуть знаходитимуться в різних точках нашої держави, страхуватимуть один одного на випадок втрати електроенергії, чи інших можливих збоїв. Переключення здійснюватиметься автоматично у разі збоїв у роботі одного з них.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки