Минулого тижня міністр фінансів Марченко знову підняв тему про перевірку доходів громадян, непрямі методи контролю за доходами та непрямі методи оподаткування.
«Всі повинні розуміти, що за декларуванням негайно повинні піти непрямі методи оподаткування. Зараз ми розробляємо відповідний законопроект, у нас фактично є готова концепція»,
– заявив Марченко.
*про що ми писали ще з самого початку декларування – це була лише точка відліку для початку нового етапу фіскалізації*
Непрямі методи оподаткування передбачають проведення податкової оцінки операцій фізосіб: про придбання об’єктів нерухомості (чи рухомості), дорогих речей без задекларованих доходів.
Знову цитата Марченка:
«Якщо є факт купівлі великого об’єкта нерухомості, а задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто вона не показала своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки… Наслідком цього буде те, що податкова має донарахувати суму несплачених податків».
Планується, що несплачені податки будуть донараховані не на всю вартість покупки, а на різницю між задекларованими доходами та вартістю придбання.
Тобто, база оподаткування буде меншою за вартість покупки, але враховуючи суттєве заниження доходів багатьма декларантами, то ця база буде істотною.
Станом на початок грудня громадяни добровільно задекларували понад 250 мільйонів гривень, а сплатили до бюджету в рази менше, що ще раз доводить, що амністія робилася не для поповнення бюджету, а для початку нової податкової політики.
Непрямі методи контролю це перш за все:
Важливо розуміти, що алгоритм контролю та аналізу таких операцій вже є – це механізм перевірки електронних декларацій чиновників. НАЗК за багато років вже досить якісно вміє відпрацювати доходи і видатки конкретної особи та конкретного домогосподарства.
Тому державі залишилося лише допиляти цей інструмент та масштабувати його на всю країну.
І взагалі акцент на оподаткуванні фізосіб, а не юросіб, це тренд який прослідковується останніх 5 років у всьому світі, тому тут нічого дивуватися.
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…
Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…