На правах реклами

Проблеми з обміном доларів на гривню у 2023 році: причини та роз’яснення

Сьогодні деякі українці стикаються з проблемами у сфері обміну валют. Зокрема йдеться про здачу доларів з метою отримання гривні. Наприклад, обмінні пункти часто відмовляють у трансфері через те, що купюри застарілі або сильно зношені.

Справа в тому, що касири мають сумніви в справжності старих або зіпсованих купюр, мотивуючи це недостатнім їх захистом від підробки. Тому великий ризик, що навіть справжні банкноти можуть забракувати. До речі, доларами можна розраховуватися, наприклад, використовуючи ігрові автомати Ельдорадо, які пропонують оптимальні суми для ставок та чесні правила. Після успішної сесії заробіток можна вивести на електронний рахунок і поміняти на гривні в онлайн-обміннику.

З іншого боку, в Україні діють чіткі правила щодо обміну старих чи зношених банкнот. 10 червня 2023 року НБУ опублікував відповідну заяву. У ньому йдеться про те, що згідно із законом, фінансові установи повинні дотримуватися встановлених вимог щодо таких випадків.

Докладніше про процедуру обміну старих купюр у банку

Зараз американську валюту старого випуску можна поміняти на нові купюри в будь-якому приватному або державному банку України. Але є нюанси: по-перше, гроші мають бути випущені в 1996 році або раніше, а по-друге, доведеться сплатити комісію. Щодо іншого, все залежить від правил НБУ, а також внутрішньої політики установи:

  • Індивідуально, касир може надіслати гроші на експертизу;
  • У різних фінансових структурах відрізняються розміри комісій (іноді доводиться оплачувати до 50% вартості старої купюри).

Іноді банкноти старого випуску не хочуть приймати через неможливість їх перевірки на справжність. Адже 96-го не було таких ефективних засобів захисту умовних одиниць, які є сьогодні. А ще українські банки можуть перевірити історію купюр, щоб уникнути ймовірності відмивання грошей.

Найбільше сумнівів виникає щодо коштів, які мають проколи, дивні плями чи надірваності. Подібні долари одразу відправляють до закордонних експертів. Сама процедура може зайняти чимало часу, але після її закінчення клієнт отримує суму у гривневому еквіваленті або долари меншого номіналу.

Як справи зі зношеними доларами?

Якщо клієнт приносить у банк купюру зі значними ушкодженнями чи зносом, можуть запропонувати процедуру інкасо. Вона має на увазі відправлення принесеної валюти до закордонного партнерського банку. При цьому клієнти можуть самі обирати установу з урахуванням розміру комісії.

Подібну операцію проводять, якщо купюри розірвані або порізані на дві-три частини, а також мають деякі пошкодження захисних елементів та дизайну. Нерідко приймаються банкноти зі зміненим відтінком та локальними забрудненнями. При цьому є можливість поміняти обпалені або зістарені гроші.

Щодо самої процедури, її мають право ініціювати уповноважені банки. При цьому, у них мають бути укладені договори з однією або кількома іноземними фінустановами. А кінцеві виплати, за законом, можливі відразу, або після переведення відшкодування від закордонного партнера.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

3 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

4 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

1 місяць ago