Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Проект наказу Мінсоцполітики щодо змін у деяких НПАОП
Ініціативи законотворців Держоргани інформують Охорона праці

Проект наказу Мінсоцполітики щодо змін у деяких НПАОП

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Міністерство соціальної політики України оприлюднило проект наказу «Про затвердження змін до деяких наказів Міністерства соціальної політики України». Проект акта розроблено за власною ініціативою Мінсоцполітики з метою приведення нормативно-правових актів з охорони праці у відповідність до вимог законодавства.

Проектом акта передбачається конкретизація обов’язків суб’єкта господарювання по виконанню вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час виконання трудових функцій.

Також передбачається вдосконалення умов праці на робочих місцях, зниження аварійності, травматизму.

Прийняття проекту акта сприятиме приведенню нормативно-правових актів Міністерства соціальної політики України з питань охорони праці у відповідність до вимог законодавства.

Зміни стосуються Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання та Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів.

Ознайомитись з проектом можна тут

Порівняльна таблиця

Також нагадаємо, що відбулись зміни в Порядку проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Зокрема, повідомлення про нещасний випадок надається територіальному органові Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів — за місцем реєстрації підприємства (установи, організації). Термін надання повідомлення про нещасний випадок: протягом двох годин з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії згідно з установленою формою.

Новим Порядком збільшено строк розслідування нещасних випадків. Тепер він становить 5 робочих днів, а у разі проведення спеціального розслідування — 15 робочих днів.

Також було розширено перелік нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню(п.10), утворення комісій із розслідувань на підприємстві, у ФОП, та спеціальних комісій Держпраці, обставини, за яких нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом, удосконалену процедуру розслідування та ін..


Поділіться з друзями - підтримайте проект