У ВРУ зареєстрований Законопроект №7165, котрим закріплюється обов’зок подвійного відбору на посаду прокурора в органи прокуратури. А саме:

  1. Пропонується подвоїти вітбір на посаду прокурора, додавши до кваліфікаційного конкурсного іспиту попередню перевірку кандидатів. щоправда які критерії перевірки та що саме пропонується перевіряти наразі не зрозуміло.
  2. Посилити котроль за відповідальністю прокурорів за свої рішення та вчинки, мова про підстави  дисциплінарної відповідльності. Систематичне (два і більше разів протягом одного року) або одноразове грубе порушення правил прокурорської етики; порушення правил внутрішнього службового розпорядку; втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення; публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості;  непроходження підвищення кваліфікації в Національній академії прокуратури України або непроходження оцінювання відповідно до вимог цього Закону для підтвердження відповідності кваліфікації прокурора займаній посаді.
  3. Притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності не виключає можливості притягнення його до адміністративної чи кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом.
  4. Прокурорів пропонують зобов’язати підвищувати кваліфікацію. Проходити підвищення кваліфікації вони будуть кожні три роки в Національній академії прокуратури України. При цьому кваліфікацію прокурорів будуть періодично оцінювати. Відповідність займаній посаді будуть перевіряти кожні три роки. Результати оцінювання можуть враховуватися при розгляді питання про призначення прокурора на адміністративну посаду.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 дні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 дні ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

3 дні ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

1 тиждень ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

1 тиждень ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

1 тиждень ago